REKLAMA
Najlepsze Domy
Stwórz klimat w sypialni. Zrób To Sam

Stwórz klimat w sypialni. Zrób To Sam

Oświetlenie zamiast zagłówka. To ciekawy pomysł na stworzenie klimatu w sypialni. Podpowiadamy, jak zrobić to samemu.

Oświetlenie jest kluczowym elementem każdej sypialni – to ono tworzy wyjątkowy nastrój. Jeśli szukasz pomysłu na zagłówek łóżka, pomyśl o zastąpieniu go oświetleniem z lampek. Rozjaśnią wnętrze i wprowadzą do niego niepowtarzalną atmosferę.

Do wykonania oświetlenia nad łóżkiem potrzebujesz:

lampek np. led (długość sznura lampek zależy od szerokości łóżka i wymiarów pokoju, my użyliśmy sznura o długości 6 m),
taśmy malarskiej,
ołówka,
młotka i gwoździ,
lasera krzyżowego, np. Bosch PLL 2.

Wzór oświetlenia jaki stworzysz zależy wyłącznie od Ciebie – może to być serce, gwiazda czy abstrakcyjne zygzaki. My wybraliśmy dom.

Krok 1.

Ustaw laser krzyżowy na tryb samopoziomujący. Wyrównaj laser z lewą stroną łóżka i ustaw punkt przecięcia linii lasera na wysokości, na której ma się znaleźć punkt numer 2, który z punktem 1 wyznaczy lewą ścianę domu. Zaznacz oba punkty ołówkiem. Powtórz te same czynności z prawej strony dla punktów numer 8 i 9 (prawej ściany domu).

Następnie ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 2. Teraz poprowadź taśmę malarską wzdłuż lasera, tworząc obrys dachu. Powtórz czynności po prawej stronie: ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia, i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 8. Poprowadź taśmę malarską wzdłuż linii lasera. Punkt numer 7 to miejsce przecięcia się dwóch kawałków taśmy.

Krok 2.

Aby stworzyć komin, ustaw laser na tryb samopoziomujący nad obrysem lewej strony dachu. Zaznacz ołówkiem punkty 4 i 5 nad taśmą malarską, na wybranej wysokości. Punkty 3 i 6 możesz zaznaczyć w miejscu przecięcia taśmy malarskiej przez wertykalnie ustawiony laser.

Krok 3.

Teraz możesz wbić gwoździe we wszystkich zaznaczonych punktach, a następnie rozciągnąć sznur z lampkami pomiędzy nimi, tworząc obrys domu. Na koniec wystarczy napiąć końcówki kabli odwzorowujących ściany boczne, dzięki gwoździom wbitym w punkty 1 i 9, włączyć zasilanie i gotowe!

Czytaj także: Stolik kawowy. Zrób To Sam

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!