Najlepsze Domy
Sposoby na oświetlenie kuchni

Sposoby na oświetlenie kuchni

Każda kuchnia, niezależnie od wielkości i aranżacji, to pomieszczenie, w którym powinniśmy czuć się komfortowo. Bardzo ważny jest nie tylko przemyślany i praktyczny układ mebli, ale także odpowiednio dobrane, funkcjonalne oświetlenie. To w dużej mierze od niego zależy, czy w kuchni praca będzie przebiegała przyjemnie i sprawnie. Oświetlenie ma również walor dekoracyjny. Urządzając nowoczesną kuchnię należy zatem pamiętać o prawidłowym oświetleniu jej głównej części, blatów oraz mebli.

Urządzając kuchnię powinniśmy pamiętać o odpowiednim oświetleniu jej poszczególnych stref. Prawidłowo dobrane rozwiązania dodają wnętrzu klimatu, doświetlają blaty i pozwalają lepiej dostrzec to, co kryją kuchenne szafki i szuflady. W nowoczesnej kuchni doskonale sprawdzają się taśmy LED i uniwersalne oprawy.

Oświetlenie centralne

Po pierwsze należy zaplanować niezbędne oświetlenie centralne, którego używa się najczęściej i najdłużej. Trzeba przecież równomiernie oświetlić całe pomieszczenie. W tym celu można wybrać główną lampę wiszącą lub oprawy kierunkowe w podwieszanym suficie bądź na listwie. Bardzo modnym rozwiązaniem jest również podświetlenie powierzchni sufitu paskami LED.

Nada się tutaj taśma Häfele Loox Led 3032, która posiada dwie temperatury barwowe diod (jest to tzw. taśma Multi White), dzięki czemu możemy ustawić pożądaną temperaturę w odpowiednim dla nas momencie sterując nią za pomocą pilota lub Aplikacji Häfele Connect – mówi Maciej Wikorejczyk, ekspert ds. oświetlenia LED w firmie Häfele.

Oświetlenie blatu

Nie mniej istotne jest oświetlenie miejsca pracy, tak aby gotowanie było jeszcze przyjemniejsze i przebiegało sprawnie oraz bezpiecznie. W nowoczesnej kuchni do oświetlenia blatu i kuchenki również doskonale sprawdzą się taśmy LED. Okazują się idealne, gdy potrzebujemy równomiernego i bezpośredniego oświetlenia powierzchni roboczej.

Za pomocą pełnej oferty szybkozłączek oraz dzięki możliwości skracania taśm LOOX LED nadamy oświetleniu indywidualny charakter – podkreśla Maciej Wikorejczyk. - Łatwe w montażu taśmy przymocowuje się pod górnymi szafkami kuchennymi, w rozmaitych profilach aluminiowych.

Nad blatem sprawdzą się także oprawy o dużej powierzchni świecenia.

Oświetlenie poprawia funkcjonalność kuchni. A oświetlenie opraw LOOX LED 3023 i 3025 jest wyjątkowo homogeniczne i stylowe – mówi ekspert.

Taśmy LED można zamontować także na wyspie lub oświetlając np. cokół. Będą wtedy bardzo ładną dekoracją i stworzą we wnętrzu przyjemny nastrój. Ułatwiają także poruszanie się po pomieszczeniu. Maciej Wikorejczyk podpowiada, że taśmy z powodzeniem można zastąpić dekoracyjnymi i orientacyjnymi oprawami nawierzchniowymi ze zmienną barwą światła (ciepły, neutralny, zimny):

Przykładem są oprawy LOOX LED 2048, które są idealnym wyborem, do stworzenia odpowiedniej atmosfery. Mogą być wpuszczane albo zamontowane na powierzchni mebli np. w otwartych półkach, a barwę światła można dowolnie wybrać za pomocą pilota lub aplikacji Häfele Connect – tłumaczy Maciej Wikorejczyk.

W systemie LOOX LED oświetlenie ze zmienną temperaturą barwową (Multi White) występuje zarówno w wersji punktowej, jak i w taśmach LED.

Można również je dowolnie zaprogramować dzięki wcześniej wspomnianej aplikacji Häfele Connect. Wystarczy je tylko podłączyć do urządzenia Hafele BLE Box – informuje Maciej Wikorejczyk.

Jasne szafki i szuflady

Planując oświetlenie w kuchni powinniśmy pamiętać także o wnętrzach szafek i szuflad, aby bez trudu znajdować sprzęt, którego potrzebujemy. W najrozmaitszych meblach i szafkach pożądany efekt stworzy jednorodny strumień świetlny opraw LOOX LED 2027. Oddają barwy, niezależnie, czy są wpuszczane, czy zamontowane nawierzchniowo. W szafkach bardzo dobrze spiszą się również płaskie, uniwersalne oprawy nawierzchniowe LED 2027. Ich krawędź jest podświetlana, a punkty świetlne nie są widoczne. Zamocowanie jest ukryte pod nakładaną zaślepką. Z kolei do szuflad polecane są oprawy akumulatorowe LED 9005, które montuje się także w innych miejscach przechowywania i wnękach. Oprawy można ładować za pomocą dołączonego kabla micro USB.

Systemy oświetlenia meblowego LOOX LED to prostota instalacji, wygoda i estetyka - zauważa Maciej Wikorejczyk. - Oparte na łatwych w montażu modułach, dodają klimatu w kuchni, doświetlają blaty i pozwalają lepiej dostrzec to, co kryją kuchenne szafki i szuflady – dodaje.

Czytaj także: Kuchnia ozdobą domu.

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!