REKLAMA
Najlepsze Domy
Skutecznie zabezpiecz dom przed złodziejami podczas urlopu

Skutecznie zabezpiecz dom przed złodziejami podczas urlopu

Zanim spakujemy walizki, warto zabezpieczyć nasz dom przed włamywaczami, którzy – jak powszechnie wiadomo – nie mają wakacji. Jak to zrobić? Wystarczy zastosować się do poniższych kilku porad. Fot. Porta
Zanim spakujemy walizki, warto zabezpieczyć nasz dom przed włamywaczami, którzy – jak powszechnie wiadomo – nie mają wakacji. Jak to zrobić? Wystarczy zastosować się do poniższych kilku porad. Fot. Porta
Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwane lato. Zanim wyjedziemy na urlop, by czerpać z uroków słonecznej pogody, warto dokładnie przyjrzeć się zabezpieczeniom naszego domu.

W 2016 roku stwierdzono ponad 77 tys. przypadków kradzieży z włamaniem – wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji. Okres wakacji jest pod tym względem szczególnie niebezpieczny – pozostawione bez opieki mieszkania i domy stanowią idealny cel dla złodziei.

Zanim spakujemy walizki, warto zabezpieczyć nasz dom przed włamywaczami, którzy – jak powszechnie wiadomo – nie mają wakacji. Jak to zrobić? Wystarczy zastosować się do poniższych kilku porad.

Weź sąsiada na słówko

Pomimo że sąsiedzi często kojarzą się nam ze złem koniecznym, warto pozbyć się uprzedzeń i bliżej ich poznać. Według badania społecznego „Otwartość Polaków” zdecydowana większość Polaków (64%) jest otwarta na poznawanie sąsiadów, a dla 57% ankietowanych ważne jest, aby budować z nimi relacje.

Przyjaźń z sąsiadem może nie tylko poszerzyć krąg naszych znajomych, ale także poprawić bezpieczeństwo naszego mieszkania lub domu. Sąsiedzi mogą zwrócić uwagę, czy po posesji nie krążą obce osoby, a mieszkaniem nie zainteresował się nieznajomy.

Nie powinniśmy wyjeżdżać na wakacje po cichu – dzień przed wyjazdem warto porozmawiać z naszymi sąsiadami. Przekazać im na jak długo wyjeżdżamy, dać swój numer telefonu, a także zwrócić się z prośbą o opiekę nad naszym domem.

Nie zapominajmy poprosić naszego sąsiada o zabranie ulotek z naszej wycieraczki czy klamki do drzwi. Zalegające przed mieszkaniem ulotki są tylko potwierdzeniem, że gospodarzy nie ma w domu.

Mieszkańcy odosobnionych domów powinni zabezpieczyć się jeszcze dokładniej i powierzyć swoje domostwo pod opiekę firmy ochroniarskiej.

Zamknąłeś drzwi i okna? To może być za mało

Przed opuszczeniem mieszkania warto sprawdzić, czy na pewno zamknęliśmy wszystkie okna i drzwi wejściowe. Nawet otwarty niewielki lufcik może znacząco ułatwić pracę złodziejom! To samo dotyczy drzwi – w pośpiechu, stresie przed długą podróżą łatwo zapomnieć o ich zamknięciu. Niestety nawet szczelnie zamknięte drzwi mogą zostać sforsowane przez włamywacza.

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze drzwi będą dobrą zaporą przeciw złodziejom, warto poddać weryfikacji sprawność zastosowanych w nich rozwiązań antywłamaniowych – czasem konieczna jest wymiana wkładki do zamków lub całego zamka. W niektórych sytuacjach należy pójść o krok dalej i zainwestować w nowe drzwi antywłamaniowe – wewnętrzne wejściowe do mieszkań lub zewnętrzne do domów.

Ważne, aby przy zakupie drzwi antywłamaniowych zwrócić uwagę na ich wyposażenie – bolce, haki antywyważeniowe, wzmocnione zawiasy czy wielobolcowe zamki listwowe. Zastosowane
w drzwiach rozwiązania powinny gwarantować określoną wytrzymałość. W przypadku włamania klasę antywłamaniowości potwierdza aprobata techniczna – wysoką klasę antywłamaniowości RC3 posiadają na przykład kolekcje drzwi do mieszkania Granit i Extreme od firmy Porta.

Drzwi te nie tylko są odporne na włamania, ale dodatkowo zapewniają izolacyjność akustyczną i ognioodporność. Z kolei wyposażenie domu w wysokiej klasy antywłamaniowe drzwi zewnętrzne może przynieść dodatkowe korzyści – zminimalizować utratę ciepła.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!