×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Przegląd i uszczelnienie kominka

Przegląd i uszczelnienie kominka

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 18 gru 2018 09:08

Migoczące płomyki sprzyjają odprężeniu i wprowadzają do pomieszczenia kameralny, przytulny nastrój. Zwłaszcza wtedy, gdy ich oprawę stanowią gęste girlandy, szklane bombki i świąteczne figurki na kominkowym portalu. Chwile spędzone z najbliższymi w takim otoczeniu niewątpliwie na długo pozostaną w naszej pamięci i sercach. Tym bardziej, że kominek doskonale odnajduje się w roli nie tylko wyjątkowej ozdoby, ale również dodatkowego źródła ciepła w chłodne wieczory. Zanim jednak rozpalimy ogień w kominku, by uprzyjemnił świąteczny czas nam i naszym gościom – nie zapomnijmy o obowiązkowym przeglądzie i zabiegach konserwacyjnych.

Choinka, kolorowe światełka i gwiazda betlejemska są nieodłącznymi elementami wystroju domu podczas świąt. Nic jednak tak nie kreuje rodzinnej atmosfery w salonie, jak rozpalony kominek. 

Częstym problemem kominków są ubytki w spoinach, powstające na skutek działania wysokiej temperatury. W portfolio firmy Soudal znajdziemy sprawdzony i łatwy w aplikacji uszczelniacz do pieców, dzięki któremu samodzielnie wykonamy niezbędne naprawy.

Uszczelniacz do pieców Soudal zalecany jest do montażu i konserwacji różnego rodzaju urządzeń piecowych. Charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością termiczną (do 1500°C) i gwarantuje trwałe wypełnienie szczelin m.in. wokół kominków, wkładów kominkowych, pieców, opiekaczy i kotłów centralnego ogrzewania. Preparat ten powstał na bazie krzemianu sodu i nie zawiera szkodliwego azbestu. Bardzo dobrze przywiera do podłoży porowatych, takich jak kamień, beton czy ceramika budowlana, a po stwardnieniu tworzy spoinę, która nie pęka i nie wykrusza się.

Zaletą uszczelniacza do pieców jest również łatwa i precyzyjna aplikacja. Nakłada się go ręcznym lub pneumatycznym pistoletem na czyste i odtłuszczone podłoże (powierzchnie porowate należy delikatnie zwilżyć w celu poprawy przylegania). W ten sposób bez problemu wypełnimy nawet trudno dostępne szczeliny.

Kiedy zyskamy już pewność, że nasz kominek działa prawidłowo, możemy rozpocząć aranżacyjne eksperymenty, by przybrał iście świąteczny charakter. Niezależnie jednak od tego, dokąd zaprowadzi nas wyobraźnia, miejmy zawsze na uwadze bezpieczeństwo i pamiętajmy o podstawowej zasadzie, jaką jest zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy dekoracjami a paleniskiem.

Czytaj także: Przyczyny słabego ciągu kominowego.  

 

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także