×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Poznaj zalety termoizolacji poddasza metodą nakrokwiową

Poznaj zalety termoizolacji poddasza metodą nakrokwiową

Autor: Radosław Zieniewicz
Dodano: 03 lis 2017 15:40

Tomasz Kwiatkowski, ekspert z firmy Rockwool, Polska opowiada o zaletach i skuteczności termoizolacji nakrokwiowej przy docieplaniu poddasza.

Izolacja nakrokwiowa to obecnie najbardziej optymalna metoda poprawy już ocieplonego poddasza. Posiada ona wiele zalet – można ją wykonać wraz z zmianą pokrycia dachowego, dzięki czemu nie zmniejszamy kubatury pomieszczeń i oszczędzamy miejsce. Nie ingerujemy też w przestrzeń mieszkalną – możemy wyeksponować odkryte elementy drewnianej konstrukcji dachu, co pozwoli na ciekawą aranżację wnętrza.

Jednak najistotniejszą zaletą izolacji nakrokwiowej jest zachowanie ciągłości ocieplenia, co pozwala całkowicie wyeliminować występowanie mostków termicznych. Poddasze jest na nie szczególnie narażone – ze względu na elementy nośne więźby dachowej (krokwie, jętki, kleszcze) tworzą się one w sposób naturalny, dlatego konieczne jest zastosowanie dwóch warstw ocieplenia, najlepiej o grubości 350 mm.

W ocieplaniu nakrokwiowym wełna skalna (Toprock Super, Superrock) montowana jest od zewnątrz na pełnym deskowaniu na krokwiach. Specjalny system montażu pozwala na prawidłowe i proste mocowanie ocieplenia, a grubość izolacji wręcz przekracza wymagania w kwestii współczynnika przenikania ciepła U dla poddaszy użytkowych, które będą obowiązywać od 2021 roku. Dzięki sprężystości i paroprzepuszczalności wełny skalnej, łatwo można uzyskać szczelną i ciągłą izolację, która pozwoli nam cieszyć się efektywnie ocieplonym poddaszem na długie lata.

Czytaj także: Rozwiązanie poprawiające komfort we wnętrzu.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także