REKLAMA
Najlepsze Domy
Poznaj grzejniki, które ocieplą twoje wnętrze kolorami

Poznaj grzejniki, które ocieplą twoje wnętrze kolorami

Urządzając mieszkanie zazwyczaj stawiamy na neutralne kolory: biele, szarości oraz elementy naturalnego drewna. Niewiele osób decyduje się na odważniejszy motyw kolorystyczny w swoim salonie czy kuchni, albo nawet w łazience. Jeśli już pozwolimy sobie na odrobinę szaleństwa, to zazwyczaj akcentujemy dane pomieszczenie drobiazgami, jak np. zegar, poduszka, doniczka. A gdyby tak ożywić mieszkanie nie dodatkami, a grzejnikiem?

Stawiając na akcent kolorystyczny we wnętrzu, które zostanie przecież z nami na dłużej warto dobrać go tak, aby po pierwsze pasował do wnętrza, a po drugie pasował do nas.

Na pewno każdy z nas ma swój ulubiony kolor, z którym czuje się po prostu dobrze. Warto więc zwrócić uwagę na to, żeby wybór konkretnej barwy był odpowiedni, tak abyśmy za parę miesięcy tego nie żałowali.

Czerwień – kolor życia 

Czerwony to kolor, który najmocniej ze wszystkich barw wpływa na stan ducha i wzbudza silne emocje.  Dlatego element dekoracji o takim ubarwieniu będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które w charakterystyczny sposób chcą zaakcentować salon, przedpokój czy łazienkę.

Jeśli dodatkowo chcemy, aby element ten był klasą samą w sobie to model Vitro będzie idealnym wyborem. Charakterystyczny, elegancki i nowoczesny – tak w trzech słowach można opisać ten grzejnik dekoracyjny.

Niebieski – błogi spokój

Niebieski to kolor dający poczucie spokoju i nostalgii. Ciekawostką jest fakt, że obniża ciśnienie, dlatego dodatki w tym kolorze na pewno wprowadzą do pomieszczenia odrobinę nostalgii, spokoju i lekkości.  A łazienka jest przecież pomieszczeniem, gdzie chcielibyśmy odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu.

Model Salto w tym kolorze wpasowałby się idealnie do łazienek utrzymanych w barwach zimnych. Kolorystyka to nie jedyna zaleta modelu Salto, dzięki zastosowaniu specjalnych rurek wygiętych na kształt litery C ma mnóstwo miejsca do suszenia i wieszania ręczników. Spełniłby tym samym kilka funkcji na raz: suszenia, grzania i dekoracji wnętrza.

Zielony – bliżej natury

Zielony jest kolorem niedocenianym przez większość z nas. Warto zauważyć, że zieleń jest szeroko rozpowszechniona w naturze w postaci roślin, ale także minerałów tak cenionych przez kobiety tj. szmaragdy.

Zieleń bardzo często związana jest z przyjemnymi emocjami, ponieważ kojarzona jest z nadejściem wiosny, czyli powrotem do życia otaczającego nas świata, co przekłada się na wzrost naszych sił witalnych. Pomimo tego nieczęsto spotyka się wyraźne akcenty w wyposażeniu mieszkania w tym kolorze.

Zieleń uchwycona w modelu Piko może całkowicie zmienić charakter łazienki,więc warto zastanowić się nad takim połączeniem. Umiejętne zintegrowanie z np. armaturą w kolorze żółtym bądź niebieskim da efekt świeżości, a  z odcieniami brązu i beżu – namiastkę matki natury.  

Odcienie fioletu i różu – władza a zarazem radość

Kolorystyka fioletu i różu symbolizuje spokój i wyciszenie. Fiolet kojarzy się przede wszystkim  z władzą, uduchowieniem i majestatem.

Natomiast róż łączony jest z radością i przyjaźnią. Odcienie fioletu i różu popularne w sypialniach i salonach rzadko zaglądają do łazienek. Delikatne zaakcentowanie wyposażenia łazienki w kolorze różu w postaci np. grzejnika Kwadro nie umniejszy wyglądu całości, a tylko może wzbogacić wnętrze.

Czerń - elegancja sama w sobie

Kolor czarny ma bardzo wiele znaczeń, od negatywnych do pozytywnych. Niemniej jednak kolor czarny pozostaje najpopularniejszym ze wszystkich barw chociaż jest bardzo kontrowersyjny.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!