Najlepsze Domy
Powietrzne pompy ciepła wysuwają się na prowadzenie

Powietrzne pompy ciepła wysuwają się na prowadzenie

Dlaczego powietrzne pompy ciepła NIBE w ostatnim okresie są tak pożądane (sprzedają się świetnie)? Urządzenia te oprócz tego, że wykorzystują niewątpliwie najtańsze i najłatwiejsze do pozyskania źródło ciepła, przeszły znaczne modyfikacje i ulepszenia, które niewątpliwie przyczyniły się do tak znacznego wzrostu zainteresowania tymi produktami.

Pompy ciepła powietrze-woda jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy jego temperatura spada do -25ºC. Powietrzne pompy ciepła są znakomitą alternatywą wszelkiego rodzaju kotłów, dając komfortowe, automatyczne ogrzewanie za porównywalną cenę i z niskim kosztem eksploatacji.

Powietrzne pompy ciepła-rewolucja technologiczna i cenowa

Koszt inwestycji w powietrzną pompę ciepła, stanowi głównie koszt urządzenia, którego cena jest już porównywalna z konwencjonalnymi kotłami grzewczymi. Aktualnie najbardziej popularnym rozwiązaniem są pompy ciepła z modulowaną mocą grzewczą i wbudowaną funkcją chłodzenia NIBE SPLIT lub NIBE F2040 o mocy do 6, 8, 12 i do 16 kW, które cieszą inwestorów niską ceną (NIBE F2040-6kW kosztuje tylko 13 500 zł netto!).

W powietrznych pompach ciepła, NIBE uzyskało sprawność sięgającą poziomu pomp gruntowych (COP powietrznej pompy ciepła NIBE F2120-12kW wynosi aż 5,12 dla A7/W35 wg EN14511), a niski poziom hałasu (39 dB w odległości 2 m) stawia pompy ciepła NIBE na najwyższej półce, pośród najlepszych pomp ciepła dostępnych na świecie. Dzięki nowej wysokowydajnej sprężarce spiralnej, pracującej w oparciu o technologię EVI, najnowsze powietrzne pompy ciepła NIBE F2120 zapewniają temperaturę 63ºC nawet przy temperaturze -25ºC, w związku z czym tylko w kilku najzimniejszych dniach w roku, ich pracę wspomaga wbudowany w jednostce wewnętrznej moduł elektryczny. Efektem tego jest niski koszt ogrzewania domu (<200 zł/m-c).!!!

Ogromną zaletą NIBE jest możliwość uzupełnienia systemu z powietrzną pompą specjalnymi centralami przygotowania ciepłej wody użytkowej HK 200 lub VVM. Powietrzna pompa ciepła NIBE z centralą HK 200 lub VVM tworzy kompletny system ogrzewania/chłodzenia i produkcji ciepłej wody, który przy okazji jest niezwykle prosty w instalacji. Ponadto istnieje możliwość skonfigurowania systemu wraz z systemem wentylacji z odzyskiem ciepła i systemem produkcji energii elektrycznej ze słońca, poprzez montaż rekuperatora NIBE ERS i systemu fotowoltaicznego NIBE PV wyposażonego w specjalny moduł komunikacji z pompą ciepła NIBE EME. Funkcjonalny system sterowania, umożliwia optymalizację pracy pompy ciepła w zależności od warunków pogodowych, wielkości produkcji energii ze słońca, bieżącej ceny energii elektrycznej (taryfy elektryczne) i preferencji użytkownika.

Szwedzka Dotacja do pomp ciepła NIBE

Misją NIBE jest zapewnienie życia w przyszłości w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju w oparciu o odnawialne źródła energii. Dlatego w okresie od września do listopada 2018 można ubiegać się o Szwedzką Dotację na system NIBE do 6000 zł. Dotacja obejmuje 150 sztuk powietrznych pomp ciepła NIBE F2040 i F2120. Wsparcie wynosi do 4 000 zł do pomp ciepła i aż 5 000 zł do pompy wraz z rekuperatorem NIBE ERS lub systemem fotowoltaicznym NIBE PV. Ponadto Szwedzką Dotację można łączyć ze wsparciem rządowym w ramach programu Czyste Powietrze!!!

Więcej szczegółów na www.szwedzkadotacja.pl

dr inż. Małgorzata Smuczyńska

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!