×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Powietrzna pompa ciepła. Energia z natury

Powietrzna pompa ciepła. Energia z natury

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 01 lip 2016 08:21
Zaktualizowano: 01 lip 2016 11:06

Powietrzne pompy ciepła cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów, którzy chcą czerpać energię do ogrzewania z odnawialnych źródeł. Coraz wyższa wydajność urządzeń sprawia, że obecnie nawet 80% energii potrzebnej do działania pompy otrzymujemy - całkowicie za darmo – od natury! Oto przykład.

Nowa pompa ciepła Logatherm WPLS.2 marki Buderus do ogrzewania lub chłodzenia domu wykorzystuje energię z powietrza. Dzięki temu nawet 80% energii potrzebnej do działania pompy otrzymujemy - całkowicie za darmo – od natury! Logatherm WPLS.2 to wydajne i ekologiczne rozwiązanie przeznaczone dla domów jednorodzinnych i małych budynków wielorodzinnych.

Logatherm WPLS.2 marki Buderus to pompa ciepła typu split, która składa się z dwóch modułów: zewnętrznego i wewnętrznego, połączonych przedowodami rurowymi z czynnikiem chłodniczym. Tryb pracy modułu zewnętrznego można modulować, dzięki czemu moc pompy dostosowuje się na bieżąco do zapotrzebowania instalacji grzewczej. Moc grzewcza systemu może wynosić 6, 8, 11 i 13 kW.

W zależności od potrzeb

Wybór modułu wewnętrznego zależy od indywidualnego zapotrzebowania budynku i jego użytkowników na energię do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. Do wyboru mamy kilka wariantów. Pierwszy z nich to kompaktowa wersja modułu typu Tower z zasobnikiem c.w.u 190 l. Może być ona także wyposażona w solarny wymiennik ciepła i wykorzystana do współpracy z instalacją solarną. Jeśli planujemy system grzewczy, który korzysta z dwóch odnawialnych źródeł energii, będzie to najlepsze rozwiązanie – wodę użytkową nagrzeje nam słońce.

Drugi wariant jednostki wewnętrznej to moduł do montażu naściennego. Dostępny jest w wersji mononenergetycznej, w której energię potrzebną do działania pompy uzupełnia grzałka elektryczna, lub w wersji umożliwiającej współpracę pompy z kotłem. Ten drugi typ modułu zewnętrznego jest seryjnie wyposażony w funkcję hybrydową. Instalacja może automatycznie przełączać się na zasilanie energią elektryczną i kotłem olejowym lub gazowym w zależności od aktualnych cen energii, temperatury zewnętrznej i docelowej temperatury zasilania. Dzięki współpracy z urządzeniami wykorzystującymi inne źródła ciepła, instalacja pompy ciepła pracuje bez zakłóceń, pokrywając nawet wysokie zapotrzebowanie na ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową.

Łatwa obsługa

Do sterowania pompą Logatherm WPLS.2 służy regulator Logamatic HMC 300. Czytelny wyświetlacz i obsługa za pomocą jednego przycisku znacząco ułatwia dostosowanie pracy systemu grzewczego do indywidualnych wymagań w zakresie komfortu cieplnego. Automatyka ułatwia też integrację systemu z innymi – nowymi i modernizowanymi – źródłami ciepła. Sterowanie instalacją grzewczą przez internet umożliwia natomiast moduł Logamatic web KM200 i darmowa aplikacja na tablety i smartfony: Easy Control.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także