REKLAMA
Najlepsze Domy
Postaw na smart dom

Postaw na smart dom

Już 2 na 3 Polaków oczekuje w nowych inwestycjach systemów smart home. Te pojawiają się w ofertach architektów, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi i podnosząc standard projektów. Jakie jeszcze korzyści stoją za automatyką domową?

Inteligentne rozwiązania wkraczająca do mieszkań i domów. Automatyka domowa trafiła na podatny grunt – już 2 na 3 Polaków oczekuje rozwiązań smart home w nowoczesnych inwestycjach. Wnętrza wysmakowane, a jednocześnie niebywale funkcjonalne dzięki technologii? Uwzględnienie w projekcie systemów inteligentnego domu niesie za sobą korzyści zarówno dla klienta, jak  i architekta.

Stań po stronie technologii

Dynamicznie rozwijający się rynek smart home sprawia, że regularnie przybywa urządzeń, które mogą ze sobą współpracować. To już nie tylko kamerki monitoringu czy moduły do sterowania oświetleniem.

To także możliwość włączenia do jednego systemu sterowania roletami, a także klimatyzacją i ogrzewaniem, czy kontrolowania stanu otwarcia drzwi i okien z dowolnego miejsca na świecie. Inwestor zyskuje szansę na rozwinięcie skrzydeł wyobraźni i wprowadzenie w domu rozwiązania maksymalizujących funkcjonalność wnętrza poprzez automatyzację wielu procesów.

Te mogą tworzyć tzw. sceny stworzone we współpracy  z opiekunami produktu, których pomoc często oferując producenci smart home. To całe sekwencje działań wykonywanych przez funkcjonujące jako jeden organizm urządzenia. 

Możliwości są praktycznie nieograniczone. Smart home zapewnia bowiem nie tylko wysoką funkcjonalność, ale też niepowtarzalny klimat i komfort – dzięki możliwości sterowania nie tylko oświetleniem, ale i temperaturą, multimediami czy sprzętem audio.

Automatycznie przygasające, pozwalające się wyciszyć oświetlenie, gdy zbliża się czas na położenie spać, opadające rolety, gdy zachodzące słońce zagląda w ekran, ekspres do kawy i radio uruchamiające się wraz z włączeniem się budzika.  Niezwykle pomocne okazują się być tworzone z myślą o nich szkolenia i pokazy, pozwalające lepiej uchwycić ideę smart home – mówi Mikołaj Pertek, ekspert z firmy Fibaro. 

Przekonaj się, że drzwi wewnętrzne także mogą być także "smart".

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!