REKLAMA
Najlepsze Domy
Postaw na płomienny urok klinkieru

Postaw na płomienny urok klinkieru

Majestatyczny i ponadczasowy, a jednocześnie zaskakujący i pełen życia – taki jest nie tylko sycylijski wulkan Etna, ale również inspirowana jego nazwą cegła klinkierowa. Jej trwałość oraz charakterystyczny wygląd to jedyne w swoim rodzaju, naprawdę ogniste połączenie.

W świecie ceramiki czerwień wydaje się być kolorem oczywistym. Jednak nawet w obrębie tej barwy istnieją odcienie niecodzienne, a cegła Etna jest tego najlepszym przykładem. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu mieszanki surowca oraz techniki wypalania, materiał uzyskuje charakterystyczną kolorystykę, przypominającą zastygającą lawę.

Ciemna czerwień przechodząca na krańcach wozówki niemal w brąz to z jednej strony zestaw bardzo elegancki, z drugiej zaś – wręcz pulsujący wewnętrznym żarem. Dzięki temu Etna zawsze prezentuje się, jakby dopiero opuściła cegielnię, dodając każdemu projektowi ciepła, szyku i oryginalnego uroku.  

Wulkaniczna spontaniczność

Wulkaniczne skojarzenia dotyczą nie tylko wyglądu „płomiennej” cegły, ale również procesu jej produkcji. Temperatura wypalania Etny wynosi bowiem około 1100°C, co jest wartością porównywalną ze średnią temperaturą płynnej lawy.

Powstający w tak ekstremalnych warunkach spiek ceramiczny może się poszczycić niezwykle wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz 35. klasą wytrzymałości na ściskanie.

Jeśli dodamy do tego niską podatność na zabrudzenia wynikającą z wynoszącej zaledwie 6% nasiąkliwości, Etna okaże się być budulcem o trwałości i ponadczasowości porównywalnej ze swoją wulkaniczną imienniczką.   

Atutem opisywanej cegły z pewnością jest także duża ilość dostępnych wymiarów i perforacji. Inwestorzy mogą wybierać spośród trzech rodzajów cegieł – pełnych, perforowanych i szczelinowych – a także połówek i różnorodnych kształtek. Do wykończenia zarówno elewacji, jak i wnętrz doskonale nadają się także płytki klinkierowe, dopełniające szeroką paletę linii Etna – jedynego w swoim rodzaju, płomiennego klinkieru.

Rozpocznij walkę ze smogiem już w swoim domu.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!