Najlepsze Domy
Pompa ciepła – najlepsze ogrzewanie w nowoczesnym domu

Pompa ciepła – najlepsze ogrzewanie w nowoczesnym domu

Stając przed wyborem projektu wymarzonego domu, rzadko zastanawiają się Państwo nad sposobem jego ogrzewania. A gdyby z góry zdecydować się na pompę ciepła?

Idealnym źródłem powietrza, potrzebnego do działania podgrzewacza wody z pompa ciepła, są pomieszczenia, w których występuje tzw. ciepło odpadowe, np. pralnie lub suszarnie. Jednym z efektów pracy tego typu urządzeń, jest obniżenie temperatury powietrza, przepływającego przez podgrzewacz. Takie darmowe schłodzone powietrze można wykorzystywać w pomieszczeniach typu spiżarnie lub schowki. Istotną zaletą pomp ciepła do c.w.u. jest fakt, że na 1,8 kW energii uzyskiwanej z urządzenia, tylko 0,41 kW to energia elektryczna, reszta to darmowa energia zakumulowana w otaczającym nas powietrzu. W związku z tym efektywność energetyczna urządzenia wynosi aż 4,38 (dla pompy ciepła typu OW-PC, przy A15/W45, wg EN 255-3). Pobór energii elektrycznej do produkcji ciepłej wody użytkowej przez OW-PC, stanowi jedynie 28% całkowitego zużycia energii rzez elektryczny ogrzewacz wody. Sprawdź ofertę tych produktów marki BIAWAR i NIBE.

DLACZEGO POMPY CIEPŁA NIBE?

Już od blisko 50 lat firma NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. zapewnia komfort korzystania z ciepłej wody milionom ludzi w Polsce i poza jej granicami. Od 2000 roku głównym udziałowcem Spółki jest szwedzki koncern NIBE AB – jeden z największych producentów pomp ciepła w Europie. Pompy ciepła marki NIBE dołączyły do szerokiej oferty NIBE-BIAWAR w 2002 roku. Niedługo po tym firma NIBE-BIAWAR została liderem w sprzedaży pomp ciepła w Polsce i utrzymuje tę pozycję do dziś!
Dlaczego pompy ciepła NIBE należą do najczęściej wybieranych urządzeń spośród innych marek dostępnych w Polsce? Przede wszystkim dlatego, że w koncernie NIBE nie mówi się już o 75% redukcji zużycia energii, ale o 80% oszczędnościach, które można osiągnąć instalując pompę ciepła NIBE najnowszej generacji. Na osiągnięcie i utrzymanie pozycji lidera niewątpliwie ma wpływ szeroka gama urządzeń i akcesoriów o coraz wyższej efektywności i jakości, jak również kompleksowa usługa i wsparcie techniczne z zakresu doboru urządzeń do indywidualnych potrzeb klientów, rozbudowana sieć autoryzowanych instalatorów oraz stabilna baza serwisowa.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!