Najlepsze Domy
Pompa ciepła – najlepsze ogrzewanie w nowoczesnym domu

Pompa ciepła – najlepsze ogrzewanie w nowoczesnym domu

Stając przed wyborem projektu wymarzonego domu, rzadko zastanawiają się Państwo nad sposobem jego ogrzewania. A gdyby z góry zdecydować się na pompę ciepła?

Działki nie trzeba uzbrajać w gaz lub nie będzie trzeba przeznaczać osobnego pomieszczenia na kotłownię olejową, bądź ustawiać w ogrodzie zbiornika na propan-butan. Dom nie musi mieć komina. Pomieszczenie, gdzie stoi pompa ciepła może służyć również do innych celów np. jako pralnia lub suszarnia. Brak procesu spalania, a zatem bezpiecznie i ekologicznie. Do powyższych zalet należy dodać jeszcze jedną i najważniejszą – bardzo tanie ogrzewanie. Choć koszty inwestycyjne w system z pompą ciepła wielu przerażają, późniejsze koszty ogrzewania mile zaskakują.

POWIETRZNE POMPY CIEPŁA NIBE – pracują do -25°C, szybki zwrot inwestycji

NIBE oferuje obecnie największy na rynku wybór powietrznych pomp ciepła dostosowanych do pokrycia różnego rodzaju potrzeb grzewczych, niezależnie czy jest to mały domek, blok mieszkalny czy duży budynek z basenem. Urządzenia te jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz spada do -25°C.

Oferta powietrznych pomp ciepła NIBE z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W segmencie pomp ciepła typu monoblok, NIBE oferuje aktualnie pompy powietrze/woda o niewiarygodnie wysokim współczynniku sprawności, porównywalnym z pompami gruntowymi. Dla przykładu podam, że SCOP najnowszej pompy ciepła NIBE F2120 wynosi aż 5,1 (najwyższa klasa efektywności A+++ w zestawie ze sterownikiem, zgodnie z ErP, klimat umiarkowany, system niskoparametrowy). W ofercie pomp powietrznych dedykowanych dla budownictwa jednorodzinnego znaleźć można również pompy ciepła typu monoblok z modulowaną mocą grzewczą i wbudowaną funkcją chłodzenia NIBE F2040 o mocy do 8, do 12 i do 16 kW, które z kolei cieszą inwestorów niską ceną (NIBE F2040-8kW kosztuje tylko 18.000 zł netto!). Pompy ciepła NIBE F2040 w połączeniu ze sterownikiem SMO 20 i zbiornikiem c.w.u. są świetnym rozwiązaniem również do budynków modernizowanych.

Doskonałym rozwiązaniem do nowych budynków są pompy ciepła typu split. Jest to urządzenie typu powietrze/woda składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, które utrzymuje komfort cieplny w budynku przez cały rok, zapewniając jednocześnie ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę użytkową nawet przy temperaturze -200°C. Powietrzne inwerterowe pompy ciepła NIBE utrzymują 100% nominalnej wydajności grzewczej nawet przy -15°C, w związku z czym tylko w kilku najzimniejszych dniach w roku, ich pracę wspomaga wbudowany w jednostce wewnętrznej moduł elektryczny. Efektem tego jest niski koszt ogrzewania domu (<300 zł/m-c). NIBE SPLIT spośród innych pomp ciepła wyróżnia elastyczność lokalizacji, prostota instalacji (pompa napełniona jest fabrycznie czynnikiem chłodniczym), a także „kompletność” urządzenia, które może stanowić samodzielne źródło energii cieplnej potrzebnej do ogrzewania budynku i produkcji ciepłej wody użytkowej. System NIBE SPLIT zapewnia tanie ogrzewanie i przygotowywanie c.w.u. (oszczędności do 75% kosztów), a dzięki możliwości rewersu (odwrócenia obiegu) także chłodzenie w okresie letnim. Sprawdź ofertę.

GRUNTOWE POMPY CIEPŁA NIBE – pewna inwestycja

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!