Najlepsze Domy
Podwójna dotacja na powietrzne pompy ciepła

Podwójna dotacja na powietrzne pompy ciepła

Od września do listopada 2018 r. można się ubiegać o Szwedzką Dotację na powietrzny system NIBE. Fot. NIBE
Od września do listopada 2018 r. można się ubiegać o Szwedzką Dotację na powietrzny system NIBE. Fot. NIBE
Od września do listopada 2018 r. można się ubiegać o Szwedzką Dotację na powietrzny system NIBE. Dotacja obejmuje 150 sztuk powietrznych pomp ciepła NIBE. Każdy, kto chce ekologicznie ogrzać swój dom może ubiegać się o wsparcie, które wynosi do 4000 zł do pomp ciepła, do 5000 zł do pompy wraz z rekuperatorem NIBE ERS lub zestawem fotowoltaicznym NIBE PV oraz do 6 000 zł dla pompy ciepła z rekuperatorem i zestawem fotowoltaicznym NIBE PV. Aktualnie istnieje możliwość ubiegania się dodatkowo o dotacje w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Takie podwójne wsparcie powoduje że instalacja powietrznej pompy ciepła może być jednym z najtańszych sposobów ogrzewania i chłodzenia naszych domów.

Od kilku lat polityka proekologiczna wpływa na standardy budownictwa. Według wytycznych Unii Europejskiej do 2020 roku budynki w Polsce mają być przystosowane do niskiego zużycia energii. Budowa domów energooszczędnych jest droższa o około 20% niż tradycyjnych. Jednak koszt specjalnych materiałów i technologii OZE zwraca się w postaci oszczędności na rachunkach. Przykładowo inwestycja w pompę ciepła pozwala na oszczędności rzędu 80%. Dlatego wiele firm i instytucji dotuje zakup i montaż rozwiązań OZE. Pompy ciepła to urządzenia, które umożliwią redukcję zużycia konwencjonalnej energii na cele grzewcze o 80%, czyli o tyle obniżają rachunki.

Konwencjonalne źródło zamienione jest na odnawialne źródło energii, czyli ciepło zgromadzone w otoczeniu. Rekuperator NIBE ERS z pompą ciepła to połączenie dające kompletny system zapewniający ogrzewanie, ciepłą wodę użytkową, chłodzenie i wentylację z odzyskiem ciepła. System z pompą ciepła i zestawem fotowoltaicznym NIBE PV to połączenie umożliwiające niemal zerowe rachunki za energię. Moduł komunikacyjny EME zawarty w zestawach fotowoltaicznych NIBE PV, umożliwia wzrost wydajności pracy pompy ciepła, podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca, dając najwyższe oszczędności.

Więcej na www.nibe.plwww.szwedzkadotacja.pl

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!