REKLAMA
Najlepsze Domy
Podpowiadamy jak wybrać najlepszą suszarkę do ubrań

Podpowiadamy jak wybrać najlepszą suszarkę do ubrań

Korzystanie z suszarki do ubrań to przede wszystkim spora oszczędność czasu oraz miejsca. Jeśli nie mamy gdzie suszyć ubrań i denerwuje nas widok porozwieszanych w domu spodni czy skarpetek – suszarka będzie idealną odpowiedzią na nasze potrzeby. Fot. Indesit
Korzystanie z suszarki do ubrań to przede wszystkim spora oszczędność czasu oraz miejsca. Jeśli nie mamy gdzie suszyć ubrań i denerwuje nas widok porozwieszanych w domu spodni czy skarpetek – suszarka będzie idealną odpowiedzią na nasze potrzeby. Fot. Indesit
Suszysz ubrania wewnątrz domu? Jeśli tak, to czy zastanawiałeś się kiedyś jak wilgoć parująca z mokrej, wypranej odzieży wpływa na twoje zdrowie? Badania wskazały, że taki proces może podnieść wilgotność powietrza w domu nawet o 30%.To zaś może prowadzić do rozwoju pleśni i roztoczy, które bywają przyczyną przewlekłych alergii czy kataru siennego.

Jeśli nie mamy możliwości na wydzielenie osobnego pomieszczenia do suszenia ubrań, pamiętajmy  o częstym i regularnym wietrzeniu domu. Decydując się jednak na zakup suszarki do ubrań, poza walorami zdrowotnymi, możemy liczyć na szereg korzyści funkcjonalnych.

Korzystanie z suszarki do ubrań to przede wszystkim spora oszczędność czasu oraz miejsca. Jeśli nie mamy gdzie suszyć ubrań i denerwuje nas widok porozwieszanych w domu spodni czy skarpetek – suszarka będzie idealną odpowiedzią na nasze potrzeby.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że taki sprzęt (używany w odpowiedni sposób) nie niszczy włókien w tkaninach – dzięki czemu będziemy mogli dłużej cieszyć się swoimi ulubionymi koszulami czy swetrami.

Jak wybrać tę najlepszą?

Decydując się na zakup sprzętu AGD zwróć uwagę na jego funkcjonalności i parametry. Przy wyborze suszarki istotne mogą się okazać:

  1. 1. Ładowność bębna

To pojemność suszarki i ilość ubrań, jakie możemy jednorazowo wysuszyć w wybranym sprzęcie. Na rynku dostępne są modele o różnej ładowności (od 1 do 8 kg). W zależności od zapotrzebowania powinniśmy zdecydować, czy wystarczy nam bardziej kompaktowy model, czy może poszukujemy czegoś o zdecydowanie większych mocach przerobowych. Pamiętajmy jednak, że warto dobrać suszarkę do rodzaju posiadanej pralki – to znaczy, że jeśli możemy jednorazowo wyprać 4 kg ubrań – nie warto kupować suszarki o ładowności np. 7 kg.

  1. 2. Klasa efektywności energetycznej

Klasy te dają nam informację na ile dany sprzęt jest energooszczędny. Oznaczane są literami alfabetu od A do G, przy czym klasa A oznacza sprzęt najwyższej jakości i zarazem taki, który pobierze najmniej energii i przy okazji będzie przyjazny środowisku. Najczęściej spotykane w przypadku suszarek kondensacyjnych czy wywiewowych są klasy B i C.

  1. 3. Dodatkowe funkcje

Niektóre urządzenia mają wbudowane czujniki pomiaru wysuszenia. To szczególnie pomocne przy bardziej delikatnych tkaninach, w przypadku których nadmierne przesuszenie mogłoby być szkodliwe dla włókien materiału. Ważne jest dobranie odpowiedniego programu – każdy z nich działa nieco inaczej, charakteryzuje się inną siłą, czasem również poziomem wysuszenia. To znaczy, że np. szlafrok spędzi w suszarce elektrycznej więcej czasu i będzie potrzebował silniejszej mocy niż bawełniana bluzka.

  1. 4. Wymiary

Zanim zdecydujemy się na zakup sprzętu, dobrze jest zaplanować w jakim miejscu go postawimy. Suszarki mogą różnić się między sobą wysokością czy szerokością. Dlatego warto zmierzyć przestrzeń w jakiej zamierzamy ją umieścić. Pomoże to uniknąć późniejszych kłopotów związanych z meblowaniem łazienki. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!