×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Poddasze i ściany przygotowane na nowe warunki techniczne

Poddasze i ściany przygotowane na nowe warunki techniczne

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 27 cze 2016 09:02
Zaktualizowano: 27 cze 2016 21:48

Za pół roku czeka nas kolejna aktualizacja Warunków Technicznych. Inwestorzy planujący budowę lub termomodernizację domu już poszukają rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną budynku – np. w postaci grubszej izolacji ścian czy poddasza.

Za pół roku czeka nas kolejna aktualizacja Warunków Technicznych. Inwestorzy planujący budowę lub termomodernizację domu już poszukają rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną budynku – np. w postaci grubszej izolacji ścian czy poddasza. Rozwiązaniem, które doskonale wpisuje się w przyszłe wymagania, jest płyta izolacyjna z wełny kamiennej Paroc UNS 34 o uniwersalnym zastosowaniu budowlanym.

Paroc UNS 34 to elastyczna, niepalna płyta z wełny kamiennej, którą można stosować w charakterze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej podłóg, fasad, krokwiowych dachów skośnych oraz dachów na wiązarach – zarówno w przypadku poddaszy użytkowych, jak i zimnych poddaszy nieużytkowych. Płyta jest łatwa w obsłudze, cięciu oraz montażu w różnych rodzajach zastosowań. Elastyczna wełna kamienna nie osiada, nie kurczy się i nie traci swoich właściwości izolacyjnych przez cały okres użytkowania, dlatego doskonale sprawdza się zwłaszcza jako wypełnienie fasad szkieletowych oraz dachów skośnych, w przypadku których wypełnia puste przestrzenie skuteczniej, niż sztywne płyty piankowe.

To, co wyróżnia płytę, to jej wszechstronne zastosowanie oraz doskonałe parametry termoizolacyjne. Bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,034 W/(mK), w połączeniu ze zwiększoną gęstością wełny pozwala płycie uzyskać zwiększoną odporność na konwekcję. Dzięki temu płyta zachowuje swoje właściwości cieplne zarówno w czasie ostrej zimy, jak i upalnego lata, zapobiegając tym samym ucieczce ciepła z budynku oraz nadmiernemu nagrzewaniu wnętrza w sezonie wakacyjnym. Dzięki doskonałym parametrom termoizolacyjnym płytę można stosować wszędzie tam, gdzie grubość zabudowy jest krytyczna – np. w budynkach pasywnych. Wysoka „lambda” pozwala na zmniejszenie grubości izolacji, a tym samym całej konstrukcji budowlanej.

Paroc UNS 34 to rozwiązanie, które spełnia podwyższone wymagania stawiane przez nowe Warunki Techniczne. Obowiązującą od 1 stycznia 2017 roku maksymalną wartość współczynnika przenikania ciepła dla poddaszy Umax = 0,18 W/(m²K) można uzyskać, stosując płytę PAROC UNS 34 o grubości zaledwie 180 mm. W przypadku wymagań docelowych, przewidzianych na rok 2021, warunki spełni płyta o grubości 250 mm, która zapewni przegrodzie dachowej współczynnik przenikania ciepła na poziomie zaledwie 0,13 W/(m²K).

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także