Najlepsze Domy
Oświetlenie meblowe w domu. Czy to się sprawdzi?

Oświetlenie meblowe w domu. Czy to się sprawdzi?

Nie możesz znaleźć ulubionej koszuli w szafie, bo jest za ciemno? Irytuje Cię sięganie do głębokich, zacienionych szafek? Ten poradnik jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego gdzie i jak warto stosować oświetlenie LED.

Gotowanie, sprzątanie, czytanie i praca po ciemku to nic przyjemnego. Na szczęście, nowoczesne systemy oświetleniowe można stosować praktycznie w całym domu. Co więcej, montaż taśm i opraw jest bardzo łatwy i każdy da sobie z nim radę.

Trzy w jednym

Zapomnijmy o cięciu kabli, lutowaniu, niestykających przewodach i migoczącym świetle. Teraz wystarczy połączyć taśmę LED z włącznikiem i podłączyć go do zasilacza, aby już po chwili cieszyć się oświetloną przestrzenią np. pod szafką kuchenną. Taką oprawę podwiesza się pod szafką lub półką, a taśmę instaluje się w profilu. Jeżeli punkty świetlne są widoczne na blacie, dopiera się odpowiednią wysokość profilu, pamiętając, że głębokość oprawki musi być większa od rozstawu diod oraz klosz musi być mleczny .

Systemy oświetlenia meblowego Häfele Loox LED to prostota instalacji, wygoda i estetyka – zauważa Maciej Wikorejczyk, ekspert ds. oświetlenia LED w firmie Häfele. – Oparte na łatwych w montażu modułach, dodają klimatu w kuchni, doświetlają blaty i pozwalają lepiej dostrzec to, co kryją kuchenne szafki i szuflady – wymienia ekspert.

Technologia LED ma szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w sypialni, salonie, łazience, spiżarniach i pomieszczeniach gospodarczych. Rozświetli nawet najciemniejsze miejsca i zakamarki w domu, mieszkaniu czy garażu. Z łatwością można je zamontować w głębokich szafkach, szufladach, pod schodami lub w szafkach narożnych.

Nie szukaj po omacku

Taśmy okazują się idealne, gdy chodzi o bezpośrednie i równomierne oświetlenie mebli. Montuje się je we wnękach, na półce za łóżkiem, pod szafką w salonie i kuchni lub w głębokich półkach w szafie w garderobie. Można je skracać i łączyć z rozmaitymi profilami aluminiowymi. Taśmy można stosować także jako oświetlenie orientacyjne. Obszar zastosowań poszerzają łączniki narożne i klipsowe.

Czytaj także: Szafa w pokoju pod skosami

Wachlarz sposobów użycia systemów LED jest szeroki. Systemy są uniwersalne i funkcjonalne. W niektórych oprawach punkty świetlne LED są niewidoczne, zamocowanie jest ukryte pod nakładaną ramką oprawy, a oświetlenie można przyciemniać – dodaje Maciej Wikorejczyk.

Do oświetlania miejsc do przechowywania różnorakich przedmiotów i ciemnych narożników doskonale nadaje się prostokątna oprawa akumulatorowa sterowana sensorowo. Dwa tryby pracy czujnika ruchu optymalizują zastosowanie w każdej sytuacji. Oprawy akumulatorowe sprawdzą się także w szufladach i wnękach. Przy montażu wystarczy je tylko nasunąć na płytę montażową.

Czytaj i ładuj

W sypialni sprawdza się elastyczna oprawa ze stacją ładowania USB , którą można przymocować wkrętami do drewna w które są w zestawie. Dzięki niej wieczorna lektura ulubionej książki stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Zapewnia nie tylko oświetlenie punktowe w dwóch poziomach jasności, lecz dzięki dwóm zintegrowanym portom USB umożliwia jednoczesne ładowanie telefonu i tabletu. Z pewnością znajdzie stosowanie także w wielu domowych biurach – zaznacza Maciej Wikorejczyk.

Dzięki funkcjonalnemu oświetleniu z łatwością znajdziesz ulubioną książkę na regale,  płytę z muzyką na półce lub koszulę w szafie. Oświetlenie oferuje różne temperatury barwy, dlatego znajdzie zastosowanie także w domowym kąciku biurowym czy miejscu nauki.

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!