Najlepsze Domy
Okna i rolety, które chronią wnętrza przed przegrzaniem

Okna i rolety, które chronią wnętrza przed przegrzaniem

Jak uchronić dom przed przegrzaniem? Odpowiedź tkwi w doborze odpowiednich okien i rolet zewnętrznych. Fot. Oknoplast
Jak uchronić dom przed przegrzaniem? Odpowiedź tkwi w doborze odpowiednich okien i rolet zewnętrznych. Fot. Oknoplast
Podczas upałów często chcemy skryć się przed palącymi promieniami słońca w chłodnym mieszkaniu. Pamiętajmy jednak, że nasz dom potrzebuje odpowiedniej ochrony, aby mógł stać się komfortowym schronieniem. Jak uchronić go przed przegrzaniem, by nadal spełniał on funkcje azylu? Odpowiedź tkwi w doborze odpowiednich okien i rolet zewnętrznych. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się także wkraczające coraz prężniej do naszych domów - innowacje smart home.

Lato to czas beztroskiego spędzania wolnego czasu na powietrzu i korzystania z promieni słonecznych. Niestety okres ten sprzyja pojawiającym się w ostatnim czasie upałom, które są niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia. Najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza dla dzieci i osób starszych w taką pogodę, jest pozostanie w chłodniejszym domu. Co zrobić, by jednak nie dopuścić do przegrzania naszych czterech ścian? Warto zainwestować w sprawdzone rozwiązania, np. rolety zewnętrzne czy odpowiednie okna. Z pomocą przychodzą też coraz popularniejsze rozwiązania smart. 

Okna na straży naszego komfortu

To właśnie okna są jednym z ważniejszych zabezpieczeń naszego domu. Chronią nas przez cały rok, zimą zabezpieczając domowników przed mrozem, natomiast latem zapewniając regulację termiczną. Jeśli nie zainwestujemy w odpowiednie rozwiązania, nawet najgrubsze rolety nie zapobiegną nagrzewaniu się podłóg, firanek oraz innych elementów wnętrz narażonych na promienie słoneczne, co również wpływa na temperaturę w mieszkaniu. Ważną kwestią jest także dobór szyb.

Wybierając odpowiednie okna, warto zainteresować się modelami z szybami o powłokach selektywnych. Dzięki warstwie z tlenków metali powłoka ta dopuszcza światło dzienne przy jednoczesnym odbijaniu promieni nagrzewających pomieszczenie. Szyby te warto stosować w oknach od strony południowej oraz zachodniej – radzi Mike Żyrek, Dyrektor Badań i Rozwoju Grupy Oknoplast.

Innym sposobem kontrolowania temperatury w pokojach jest również ich wietrzenie. W tym przypadku istotne są odpowiednio dobrane okucia, umożliwiające wielostopniową regulację uchyłu skrzydła w kilku dodatkowych położeniach. Dzięki nim regulacja cyrkulacji powietrza i temperatury jest znacznie prostsza. Należy pamiętać także o prawidłowej instalacji okien, wykonanej przez profesjonalistów, by móc w pełni cieszyć się ich wysoką funkcjonalnością.

Ochłodzić mieszkanie

Dobrym rozwiązaniem na walkę z upałami mogą się także okazać technologie Smart Home, które stają się coraz popularniejsze wśród Polaków. Rozwiązanie Smart Oknoplast, pozwala m.in. na automatyczną regulację rolet za pomocą czujnika temperatury i natężenia światła. W przypadku dużego nasłonecznienia, zostaną one zwyczajnie zasunięte, by utrzymać wewnątrz pomieszczenia odpowiednio ustawioną przez nas wcześniej temperaturę. Dzięki dedykowanej aplikacji możemy również ustawić konkretne scenariusze, o których godzinach rolety mają się zasłaniać i odsłaniać. Podobnie jest z oknami, którymi możemy ponadto sterować z każdego miejsca na ziemi. Istotnie wpływa to nie tylko na komfort użytkowania, ale także na bezpieczeństwo.

Rozwiązania Smart Oknoplast są wygodne i energooszczędne. Składają się z 4 pakietów, dzięki którym każdy może wybrać coś dla siebie. Zaletą jest fakt, że pakiety można rozbudowywać o kolejne urządzenia, tworzą z biegiem czasu w pełni inteligentny dom – mówi Mike Żyrek. - Finalnie dzięki rozbudowie systemu, przy pomocy telefonu możemy sterować nie tylko drzwiami, oknami i roletami ale także m.in. klimatyzacją.

Wybór odpowiednich rolet

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!