×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Ogrzewanie domu bez prądu

Ogrzewanie domu bez prądu

Autor: Radosław Zieniewicz
Dodano: 19 sty 2017 09:28

Zima, która jest radością dla miłośników sportów zimowych, ale jednocześnie może przysparzać wiele utrudnień w komunikacji pieszej i kołowej oraz w normalnym  funkcjonowaniu życia rodzinnego w domach. Na właścicieli domów jednorodzinnych, którzy jednocześnie są jedynymi administratorami swoich posiadłości, spada cały ciężar dbania o bezpieczne funkcjonowanie rodzinnego gniazda, w tym zapewnienie stałego zasilania w energię elektryczną i odśnieżanie.

Dziś większość urządzeń w naszym domu wymaga stałego zasilania prądem, tj. piec C.O. z elektroniką, oświetlenie, lodówka i pozostały sprzęt RTV AGD, sprzęt elektroniczny, system alarmowy czy brama wjazdowa, dlatego każda awaria sieci energetycznej paraliżuje codzienne funkcjonowanie rodziny. Staje się szczególnie trudna, gdy w domu są małe dzieci.  Zimą, najbardziej uciążliwą jest  sytuacja, gdy brak prądu unieruchamiania domowe piece C.O. z elektroniką.

W domu nastaje trudne do zniesienia zimno. W takich przypadkach skutecznym zabezpieczeniem domu i zdrowia mieszkańców jest agregat prądotwórczy, który w każdej chwili zapewni zasilanie ogrzewania i wszystkich domowych odbiorników.

Agregat prądotwórczy jest najłatwiejszym, uniwersalnym sposobem zapewnienia niezależnego i oczywiście bezpiecznego źródła prądu, co ma ogromne znaczenie przede wszystkim dla rodzin mieszkających w domach wolnostojących, zarówno w miastach, na ich obrzeżach jak na wsiach. Należy tylko dostosować wybór agregatu do potrzeb i planowanego zakresu wykorzystywania. Oznacza to, że  moc agregatu musi być większa od zsumowanej mocy wszystkich odbiorników, które będą włączone jednocześnie. Przy obecnych, coraz bardziej nowoczesnych, standardach wyposażenia domów, podstawową mocą czynną agregatu zapewniającego rezerwowe źródło prądu, są 3 kW. Agregat o takiej mocy zasili większość domowych odbiorników – wyjaśnia Andrzej Świerbutowicz, menedżer produktu z firmy Aries Power Equipment, Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń  Honda w Polsce. – Rozważając wybór najlepszego agregatu prądotwórczego do domu jednorodzinnego trzeba również zwrócić uwagę na pojemność zbiornika paliwa, która przekłada się na maksymalny czas pracy agregatu bez konieczności tankowania. Na przykład agregat pracujący 8 czy 12 godzin na jednym zbiorniku paliwa zapewnia spokojną noc w przytulnie ciepłych pomieszczeniach. Kolejnym ważnym parametrem dobrego agregatu jest stabilizacja napięcia, która, niwelując wahania napięcia powstających podczas procesu wytwarzania energii elektrycznej przez prądnicę, jak i podczas zasilania odbiorników, zapewnia prawidłowe działanie domowych odbiorników, w tym także tych bardzo czułych na jakość prądu.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także