REKLAMA
Najlepsze Domy
Odkurzanie nigdy nie było tak proste

Odkurzanie nigdy nie było tak proste

Leżysz na wygodnej kanapie, w tle gra relaksująca muzyka. W ręce trzymasz ulubioną książkę, a Twoje mieszkanie właśnie sprząta cichy i zwinny robot. Tak właśnie mogą wyglądać codzienne porządki w nowoczesnym domu. Kiedyś jednak sprzątanie wyglądało zupełnie inaczej. Nie miało też wiele wspólnego ze spokojnym wieczorem z książką i kubkiem ulubionej herbaty.

Pierwsze odkurzacze pojawiły się na początku XX wieku. Najpierw były to wielkie maszyny ciągnięte przez konie, które postawione przed domem zasysały kurz przez długie węże.

Później zastąpiły je znacznie mniejsze odkurzacze elektryczne, które ze względu na swoją masę potrzebowały do obsługi kilku osób. W drugiej połowie wieku maszyny te stawały się coraz lżejsze, by na stałe zamieszkać w naszych domach.

Metalowy pogromca kurzu

Wielu z nas domowe porządki z czasów dzieciństwa lub wczesnej młodości kojarzy z… głośnym szumem odkurzacza. Metalowe maszyny, choć były wybawieniem dla zakurzonych podłóg i dywanów, skutecznie zagłuszały dźwięki otoczenia. Stare odkurzacze z łezką w oku wspominają także miłośnicy intensywnych treningów siłowych.

Nasi rodzice musieli się bowiem nieźle nagimnastykować, by wysprzątać dom tym ciężkim, metalowym sprzętem, którego (gdy małe kółka zawiodły) trzeba było przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia, czy pokonać wraz z nim wystający próg.

Wyzwaniem było też trzepanie materiałowego worka z kurzu. Wkłady do odkurzacza nie były  wymienne tak jak dziś. Wypełnioną po brzegi sakiewkę opróżnić trzeba było samemu, by można ją było wykorzystać przy kolejnym sprzątaniu. Materiałowe worki do dziś możemy spotkać w niektórych odkurzaczach, choć tracą już na popularności.

Dawne odkurzacze – choć nie były poręczne, a ich głośny dźwięk nie jednego przyprawił o ból głowy, wprowadziły większy komfort użytkowania. Drewniana szczotka i metalowa szufla zastąpione zostały elektrycznym urządzeniem, które zbiera kurz znacznie szybciej i dokładniej, dając dodatkowy czas dla rodzin, przyjaciół, a przede wszystkim dla siebie. Dobrze wysprzątana przestrzeń to także lepsze warunki dla zdrowia domowników.

Dawne mieszkania pełne były niebezpiecznych dla zdrowia alergenów, takich jak roztocza kurzu, drobnoustroje czy alergeny odzwierzęce, których współcześnie skutecznie możemy pozbyć się dzięki technologiom w naszych odkurzaczach.

Rewolucja w odkurzaniu

Współcześnie producenci odkurzaczy dokładają wszelkich starań, by projektowane przez nich urządzenia były praktycznie bezgłośne i dokładnie zbierały nawet najdrobniejsze pyłki ukryte w najtrudniej dostępnych kątach.

Dbają, by urządzenia były lekkie, poręczne i łatwe w obsłudze. Marka Samsung proponuje swoim klientom szereg funkcji i udoskonaleń, które czynią domowe porządki znacznie przyjemniejszymi. Z myślą o tych, którzy nie lubią siłować się ze sprzętem powstał bezprzewodowy odkurzacz Powerstick. Poręczne urządzenie, dzięki lekkiej budowie i dużym kółkom, zapewnia łatwe manewrowanie i stabilny ruch.

Ten nowoczesny odkurzacz 2 w 1 ma wbudowany mniejszy odkurzacz, którym można posprzątać  wąskie przestrzenie czy szczeliny –  by go odczepić wystarczy jedynie wcisnąć  jeden przycisk. Odkurzacz jest wyposażony w szereg funkcjonalnych wymiennych szczotek, pozwala zebrać najmniejszy okruszek z każdego rodzaju powierzchni, w nawet najtrudniej dostępnym zakamarku.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!