Najlepsze Domy
Nowoczesny wymiar kuchni

Nowoczesny wymiar kuchni

W kuchni nie ma miejsca na wpadki. Kuchnia to centrum dowodzenia. Wszystko musi tu mieć swoje miejsce. Jeśli więc zapadła decyzja o remoncie domowego „sztabu”, trzeba zmiany zaplanować tak, by wszystko, co się tu znajdzie, było praktyczne, trwałe i estetyczne.

Funkcjonalność, pojemność, dostępność, bezpieczeństwo – cztery cechy kuchni idealnej. Jeśli więc stare wyposażenie dożyło swoich dni i nadeszła pora na wielkie zmiany, niech nowe sprzęty uczynią lepszą przestrzeń wokół nas. Wystarczy sięgnąć po nowoczesne, sprawdzone rozwiązania.

Jak zadbać o zapasy?

Punktem o strategicznym znaczeniu jest rodzinna spiżarnia: wiele artykułów musi się tu znaleźć w jednym miejscu. Niezbędne jest więc rozwiązanie, które wytrzyma duże obciążenia, częste otwieranie, a przy okazji zapewni wygodny dostęp do każdego z produktów potrzebnych do przygotowania posiłków.

Takie rozwiązanie pozwala też tak rozplanować układ koszy we wnętrzu, by zmieścić tam wszystko, co niezbędne i zapewnić sobie wygodny dostęp do zapasów. W starych meblach dokuczliwym problemem bywały często kłopoty z sięgnięciem po rzeczy schowane w głębi szafki. Dzisiaj można sobie z tym poradzić dzięki pomysłowym regałom z półkami, które po otwarciu wysuwają się do przodu. 

Przestrzeń dostępna w 100 procentach

Pojemności naszych kuchennych szafek często nie uda się zwiększyć. Ale można je tak zaprojektować, żeby oferowaną przestrzeń udało się wykorzystać w optymalny sposób. To pozwoli pochować największe i cięższe naczynia czy sprzęt AGD w odpowiednim dla nich miejscu. I w tym przypadku w sukurs przychodzą nowoczesne rozwiązania. Pierwszym z nich są narożne szafki (zwykle najbardziej pojemne), które dysponują w pełni wysuwanymi półkami. Dzięki nim nawet przedmioty schowane w najciemniejszym rogu mebli są dostępne bez problemów.

Gdyby okazało się, że potrzebne jest miejsce na większe przedmioty, po które często trzeba sięgać, sprawdzi się szuflada-siłaczka, która nie dość, że „uniesie” wielkie ciężary, to na dodatek pozwoli wygodnie z nich korzystać, otwierając się zupełnie.

A jeśli doda się do tego odpowiednie przegródki na sztućce i inne, drobne przedmioty, uda się wykorzystać całą dostępną przestrzeń. 

Ergonomia i precyzja

Podnośniki do klap to obowiązkowa pozycja przy projektowaniu nowej kuchni. Coraz częściej zastępują fronty na zawiasach. Dzięki temu, że klapa po otwarciu unosi się, a nie otwiera na bok możemy swobodnie poruszać się po naszej kuchni. Dodatkowo odmiennie do tradycyjnych rozwiązań mamy swobodny dostęp do zawartości szafki również z boku dzięki czemu zwiększa się ergonomia. Podnośniki do klap mogą lekko unosić duże i ciężkie fronty.

Takie podnośniki są skuteczne i bezpieczne nawet w przypadku dużych ciężkich frontów o wadze ponad 20 kg. 

Wszystkie te rozwiązania sprawią, że przebywanie i praca w nowej kuchni staną się o wiele przyjemniejsze niż w starym otoczeniu. Zwłaszcza że wspomniane meble są wykonane z wielką dbałością o estetykę.

Czytaj także: Aranżacja małej kuchni. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!