Najlepsze Domy
Nowoczesne szafy i drzwi

Nowoczesne szafy i drzwi

Wydawałoby się, że w przypadku szaf i drzwi przesuwnych niewiele może zaskoczyć. Kojarzymy je z rozwiązaniami, w których przede wszystkim liczy się funkcjonalność i nowoczesne wzornictwo. Jednak postęp techniczny nie omija wyposażenia wnętrz. Efektem kreatywnych poszukiwań są wdrożone w ostatnim czasie nowe funkcje w systemach drzwi i szaf.

Szafy z głośnikami, drzwi z ramą podświetlaną ledowo lub z wbudowanym ekranem LCD, automatycznie otwierane drzwi przejściowe. Te zaawansowane techniczne i nietypowe rozwiązania znajdziemy w systemach Raumplus.

Do nowości należy system nagłośnienia ukryty w szafie... Ultra cienkie głośniki DML o grubości 18 mm znajdują się na wewnętrznej stronie drzwi przesuwnych, a w drzwiach uchylnych wmontowywane są w płytę na lico. Głośniki współpracują ze wszystkimi zewnętrznymi źródłami dźwięku łącząc się z nimi bezprzewodowo. System muzyczny dodatkowo rozbudowany może zostać o subwoofer, który również znajduje się wewnątrz szafy. Urządzenie zapewnia wysokiej jakości dźwięk i jest alternatywą dla tradycyjnych głośników stosowanych w pomieszczeniach. Do jego kontroli wystarczy smartfon.

Światło jest jednym z najważniejszych czynników wywierających wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Nasz cykl dobowy regulowany jest przez światło słoneczne. Ogromne znaczenie ma również sztuczne oświetlenie, które decyduje o naszym nastroju czy zdolności do koncentracji. W odpowiedzi na to w drzwiach przesuwnych S1200 wprowadzono zintegrowane oświetlenie ledowe. Źródło światła znajduje się w aluminiowej ramie, a jego temperaturę i jasność można sterować pilotem.

Innym ciekawym rozwiązaniem są drzwi przejściowe S1500 z sensorem ruchu. Model ten posiada automatyczną górną prowadnice. Magnetyczna szyna współpracuje z czujnikiem zbliżeniowymi i bezszelestnie otwiera drzwi.

 Czytaj także: Oświetlenie w kuchni. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!