REKLAMA
Najlepsze Domy
Nowoczesne okna zapewnią energooszczędność i ochronę przed słońcem

Nowoczesne okna zapewnią energooszczędność i ochronę przed słońcem

Jedną z najważniejszych cech okien jest izolacyjność termiczna. Główny parametr, którym warto się kierować przy zakupie, to współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw.  Im niższa jego wartość, tym lepsza izolacja termiczna i mniejsze straty ciepła. Fot. Sokółka Okna i Drzwi
Jedną z najważniejszych cech okien jest izolacyjność termiczna. Główny parametr, którym warto się kierować przy zakupie, to współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw. Im niższa jego wartość, tym lepsza izolacja termiczna i mniejsze straty ciepła. Fot. Sokółka Okna i Drzwi
Okna energooszczędne wyposażone w odpowiednie osłony pozwalają ograniczyć zużycie energii w domu. Zapewniają one dobre doświetlenie i optymalną temperaturę we wnętrzach, zarówno latem, jak i w chłodne miesiące.

Mówiąc o oknach energooszczędnych mamy zazwyczaj na myśli zapobieganie ucieczce ciepła z domu, a tym samym obniżenie rachunków za ogrzewanie. To jednak nie jedyny sposób oszczędzania energii.

Nowoczesne okna wyposażone w odpowiednie szyby i osłony chronią latem przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, wpływając tym samym na zmniejszenie wydatków na chłodzenie. Z kolei w zimniejsze miesiące nie tylko zatrzymują ciepło w domu, ale również umożliwiają pozyskanie darmowej energii słonecznej do ogrzania i doświetlenia wnętrz.

Planując zakup okien warto zwrócić uwagę z jednej strony na ich parametry techniczne, a z drugiej na właściwe rozmieszczenie względem stron świata  i dopasowanie do poszczególnych pomieszczeń.

Niezwykle istotny jest również profesjonalny montaż.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!