Najlepsze Domy
Nowoczesna pielęgnacja domu

Nowoczesna pielęgnacja domu

Nowoczesna pielęgnacja domu opiera się przede wszystkim na innowacyjnej technologii i dbałości o środowisko.

Zmieniające się trendy dotyczą nie tylko mody czy designu. Odnoszą się także do naszych codziennych czynności, takich jak…sprzątanie. W tym sezonie w pielęgnacji domu stawiamy przede wszystkim na ekologię oraz czyste powietrze. Istotną rolę odegrają także nowinki technologiczne, które wyręczą nas w obowiązkach domowych i pozwolą wygospodarować więcej czasu dla siebie i najbliższych. Poznajmy trendy na rok 2018.

Czyste powietrze

Zima to czas wzmożonego smogu, który wpływa także na stan powietrza wewnątrz naszych domów. Okazuje się, że z powodu zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniach zalega więcej kurzu i pyłu, a także może unosić się nieprzyjemny, duszący zapach. Dlatego, dbając o czystość w domu, powinniśmy zacząć od poprawy jakości powietrza.

Popularnym obecnie sposobem na walkę ze smogiem są rośliny antysmogowe. Jednak, aby faktycznie działały, należy mieć w domu kilka, a nawet kilkanaście sztuk. Nie każdy może sobie na to pozwolić ze względu na ograniczony metraż. Lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem wydaje się być oczyszczacz powietrza. Na rynku są obecnie dostępne różne modele. Podczas wyboru oczyszczacza warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jakość filtrów i wydajność urządzenia.

Oczyszczacz EAP450 został wyposażony w filtry HEPA, które dostały aprobatę wiodących organizacji, związanych z chorobami układu oddechowego. Oczyszczacz uzyskuje skuteczność filtracji na poziomie 99,97%. Pozwala na pozbycie się alergenów z domu – kurzu, sierści czy pyłków roślin. Dodatkowym atutem jest fakt, że usuwa nieprzyjemne zapachy z mieszkania. Dzięki temu w naszych domach zapanuje czystość i świeżość, która utrzyma się na dłużej.

Ekologia

Silnym trendem, za którym zdecydowanie warto podążyć, jest dbałość o środowisko. W tym sezonie chemiczne środki czystości zamieniamy na naturalne. Ekologiczne detergenty nie zawierają rakotwórczych substancji, są przyjazne dla skóry i nieszkodliwe dla małych dzieci. Co więcej, naturalne składniki nie świadczą o niższej skuteczności – są tak samo efektywne jak te wytwarzane w laboratoriach. Skoro nasze środki czystości mają pochodzić z natury, warto, żeby urządzenia do sprzątania także pozostały w zgodzie z ekologią. Powinniśmy wybierać sprzęty, które oszczędzają energię i są wykonane z biodegradowalnych materiałów.

Czytaj także: Sposób na zbyt suche powietrze w mieszkaniu. 

Firma Electrolux od lat dba o środowisko i produkuje urządzenia w oparciu o zasady ekologii. Dowodem tego jest linia produktów GREEN, które zostały wytworzone z przetworzonego plastiku. Do tej linii należy m.in. odkurzacz UltraSilencer™ Zen Green, który jest przyjazny dla środowiska. W 55% został wykonany z plastiku pochodzącego z recyklingu. Ponadto oszczędza energię, zapewniając przy tym doskonałe efekty odkurzania. Sprzątanie przyjazne dla środowiska to obowiązkowy element nowoczesnej pielęgnacji domu.

Cisza

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!