Najlepsze Domy
Nietypowe zastosowanie farb

Nietypowe zastosowanie farb

Malowanie to nie tylko sposób na odświeżenie ścian i sufitów. Stosując odpowiednie farby możemy nadać nowy wymiar meblom, drzwiom, glazurze czy podłodze. Oto kilka inspiracji.

1. Meble w nowym wydaniu

Zamiast pozbywać się starych krzeseł, komód czy regałów, można je zwyczajnie przemalować, przywracając im dawny urok. Najlepiej sprawdzą się do tego emalie. By nadać aranżacji odrobinę blasku, meble można też pomalować perłową farbą. Będą stylowo połyskiwać, delikatnie rozświetlając domowe pomieszczenia.

2. Nowe wejście

Emalia to również sposób, by zmienić kolor drzwi i ożywić wnętrze już na wejściu. Przemalowane chociażby na wyrazisty błękit będą się efektownie odznaczać na tle szarych ścian, dodając pomieszczeniu wyrazu. Lampy i wazony w kolorze miedzianego złota dopełnią aranżację i wprowadzą do domu klimat glamour.

3. Podłoga jak malowana

Gdy drewniana podłoga wymaga odświeżenia, nic nie stoi na przeszkodzie, by także ją przemalować. Jeśli drewno nie ma głębokich uszkodzeń i nie wymaga gruntownego remontu, proces malowania można przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy farba Betolux Akva, która daje wiele możliwość aranżacyjnych. Produkt można bowiem zabarwić na dowolnie wybrany kolor spośród tysięcy odcieni, co ułatwia kolorystyczne dopasowanie podłogi do pozostałych elementów wystroju.

4. Malowanie glazury

Kafelki w łazience lub kuchni lata świetności mają za sobą? Nie trzeba ich wcale zrywać. Z niektórymi farbami można zmienić ich kolor i wzór, by wpasowały się w najnowsze trendy. Ważne jest tylko, aby zastosować podkład (np. Tikkurila Otex Akva), który zagwarantuje odpowiednią przyczepność farby nawierzchniowej i pozwoli cieszyć się pięknym efektem na dłużej.

5. Zadania specjalne

Z odpowiednią farbą można stworzyć w domu naprawdę wyjątkowe dekoracje, które mogą zachwycać kolorem, fakturą czy wzorem. Błyszczący księżyc w pokoju dziecka wyczarowany z pomocą fluorescencyjnego laserunku (np. Tikkurila Taika Glow), powierzchnia tablicowa w ulubionym kolorze na ścianie, która przyciąga na dodatek magnesy, a może mieniące się ozdoby – możliwości są niemalże nieograniczone.

Źródło: Tikkurila

Czytaj także: Kolor dopasowany do stylu wnętrza.  

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!