Najlepsze Domy
Napędy do bram – przydatne akcesoria

Napędy do bram – przydatne akcesoria

Brama garażowa z napędem zapewnia komfort i wygodę użytkownikom samochodu. Poza tym dobrze dobrany automatyczny system sterujący sprawi, że do garażu nie dostanie się żaden nieproszony gość.

Brama garażowa, napęd i automatyczny system sterowania to jedne z ostatnich zakupów jakie robimy pod koniec budowy. Stan naszego portfela nie zawsze pozwala na zakup wymarzonego rozwiązania.

Dlatego czasami warto na początek zakupić samą bramę renomowanego producenta, a później wyposażyć ją w odpowiednią automatykę sterującą. Tym bardziej, że koszt napędu i niezbędnych do obsługi akcesoriów bywa zbliżony do ceny samej bramy. Większość rodzajów bram oferowanych przez czołowych producentów daje możliwość zainstalowania napędu już po jej zamontowaniu.

Zamykamy – otwieramy – zamykamy...
Ważną kwestią jest bezpieczne sterowanie napędem. Systemy automatycznego otwierania i zamykania za pomocą pilota funkcjonują na zasadzie przesyłu fal drogą radiową. Pod tym względem musimy zadbać o precyzyjne ustawienie odpowiedniej częstotliwości (433,92 MHz), która zabezpieczy nas przed niekontrolowanym otwieraniem się bramy (np. przez użytkowników CB-radia). Z kolei system jednorazowych kodów, w które są wyposażone nowoczesne nadajniki w pilotach do napędów, zabezpieczają przed uruchomieniem bramy przez nieproszonych gości.

Komfortowe użytkowanie
Akcesoria dodatkowe do napędów bram garażowych sprzyjają podniesieniu ich bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Do najpopularniejszych dodatków należą: zewnętrzny mechanizm odblokowujący, fotokomórka, sprzęgło bezpieczeństwa, listwa bezpieczeństwa, zasilanie awaryjne, włącznik zewnętrzny lub wewnętrzny, blokada dociskowa, zewnętrzny reflektor.

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!