REKLAMA
Najlepsze Domy
Najważniejsze właściwości wełny mineralnej na poddaszu

Najważniejsze właściwości wełny mineralnej na poddaszu

Podstawowym czynnikiem wpływającym na energooszczędność domu jest dobra izolacja. Możemy do tego wykorzystać wełnę szklaną. O jej atutach w zakresie ocieplenia domu opowiadają Mariusz Jaworski, architekt z Pracowni Projektowej Archipelag oraz Anna Gil, ekspert z firmy Isover.

Dobrze dobrana izolacja daje komfort użytkowania i pozwala zmniejszyć koszty utrzymania domu.

Wełna szklana zapewnia trwałą izolację termiczną o doskonałych parametrach cieplnych. Ponadto, jest materiałem paroprzepuszczalnym. Ocieplony naturalnymi materiałami budynek nie stwarza bariery dla przepływu pary wodnej, co często określane jest terminem „oddychania”. Dzięki tym cechom możemy uzyskać w budynku komfortowe warunki cieplno-wilgotnościowe, wpływające na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Oprócz tego, wełna szklana jest materiałem niepalnym, co gwarantuje bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Wełna szklana nie ma żadnego wkładu w rozwój pożaru, w przeciwieństwie np. do materiałów pochodzących z przeróbki ropy, co gwarantuje bezpieczeństwo, dlatego jest oznaczona najwyższą klasą reakcji na ogień, czyli A1 lub A2. Wełna zachowuje parametry na długie lata, nie osiada i nie kurczy się, dzięki czemu na budynku nie powstają mostki termiczne” - zapewnia Anna Gil, ekspert z firmy Isover.

Z kolei ekspert z Mariusz Jaworski, architekt z Pracowni Projektowej Archipelag. zapewnia:

Wełna szklana jest materiałem ekologicznym, przyjaznym dla środowiska, jest łatwa w montażu, elastyczna i sprężysta więc dokładnie wypełnia izolowaną przestrzeń. Z uwagi na swoje parametry (ciężar i specyficzna struktura) wykorzystywana jest również jako izolacja akustyczna, która bardzo dobrze tłumi dźwięki. Warto jeszcze nadmienić, że wełna szklana jest bardzo odporna na działanie chemikaliów.

Czas na przegląd systemu rynnowego!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!