Najlepsze Domy
Najnowsza technika grzewcza w starych murach

Najnowsza technika grzewcza w starych murach

W węgierskim mieście Györ, na jednym z najpiękniejszych placów Europy, znajduje się budynek Lloyd Palace, w którym kiedyś mieściło się kino. Zaniedbywany przez wiele lat obiekt przeobrażono w nowoczesne centrum biznesowe. O ogrzewanie i zaopatrzenie budynku w ciepłą wodę użytkową dbają kotły marki Buderus.

Dla inwestorów modernizujących Lloyd Palace ważnym aspektem systemu grzewczego była jego efektywność energetyczna. Miał on być także jak najbardziej przyjazny środowisku. Celem było utrzymanie niskich emisji budynku zlokalizowanego w samym centrum miasta oraz niskich kosztów ogrzewania z myślą o nowych najemcach. Wybór padł na pięć urządzeń Buderus Logamax plus GB162, które pracują w kaskadzie, gwarantując ekologiczną i wyjątkowo ekonomiczną pracę.

Kotły Logamax plus GB162 zostały zaprojektowane specjalnie dla większych obiektów, takich jak Lloyd Palace. Spełniają wysokie wymagania jakościowe architektów, gwarantując oszczędność miejsca, wysoką ekonomiczność, prostą instalację i długą żywotność. Ciepło oraz ciepłą wodę użytkową w budynku o powierzchni 2000 m2 zapewnia pięć gazowych urządzeń kondensacyjnych połączonych w kaskadę o łącznej mocy cieplnej 400 kW.

Szybko i elastycznie

Dzięki Logamax plus GB162 można w bardzo prosty sposób zrealizować połączenia kaskadowe o łącznej mocy do 800 kW. Umożliwia to zasada Plug & Burn: należy ustawić urządzenia, połączyć je wzajemnie i kaskada jest gotowa do pracy. Ponadto grupy połączeń zostają wyposażone w osprzęt już w zakładzie produkcji - na miejscu wystarczy je tylko zamontować na systemowej ramie montażowej.

Najnowsza technika w starych murach

Modułowy palnik ceramiczny z zakresem modulacji od 19 do 100% jest kolejnym komponentem systemu, który gwarantuje oszczędność energii. Ciepło zawsze jest produkowane zgodnie z zapotrzebowaniem. Ponadto instalacja w Lloyd Palace radzi sobie bez skomplikowanej hydrauliki.
W każdym kotle dba o to system regulacji pompy FLOW plus, który nie wymaga minimalnego przepływu i podnosi wykorzystanie energii - w porównaniu do tradycyjnych pomp obiegowych koszt energii elektrycznej jest niższy o 40%.

Zapotrzebowanie całego centrum biznesowego na ciepłą wodę użytkową jest pokrywane przez dwa stojące podgrzewacze pojemnościowe c.w.u. Logalux SU1000 marki Buderus. Aby zapewnić czystość wody pitnej w budynku, na wszystkich powierzchniach zasobnika mających styczność z wodą zastosowano termoglazurę DUOCLEAN. Zapewnia ona dodatkową ochronę przed korozją, co zwiększa żywotność zasobników.

Czytaj także: Grzejniki zdobiące wnętrze.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!