Najlepsze Domy
Najlepszy budynek publiczny i przestrzeń publiczna. Wyjątkowe realizacje walczą w konkursie 4 Buildings Awards 2019

Najlepszy budynek publiczny i przestrzeń publiczna. Wyjątkowe realizacje walczą w konkursie 4 Buildings Awards 2019

Poznaliśmy wyjątkowe projekty nominowane w kategoriach:"Budynek publiczny" i "Przestrzeń publiczna" w konkursie 4 Buildings Awards 2019. Fot. PTWP
Poznaliśmy wyjątkowe projekty nominowane w kategoriach:"Budynek publiczny" i "Przestrzeń publiczna" w konkursie 4 Buildings Awards 2019. Fot. PTWP
Poznaliśmy wyjątkowe projekty nominowane w kategoriach:"Budynek publiczny" i "Przestrzeń publiczna" w konkursie 4 Buildings Awards 2019. Już teraz zapraszamy do głosowania, które potrwa do 25 października 2019 roku!

Konkurs 4 Buildings Awards 2019 wkroczył w kolejny etap. Poznaliśmy TOP 5 w każdej kategorii. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 15 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas wieczornej Gali towarzyszącej wydarzeniu 4Buildings (www.4buildings.pl).

POZNAJ NOMINACJE WE WSZYSTKICH KATEGORIACH I ODDAJ SWÓJ GŁOS JUŻ DZIŚ!

A oto nominowani kategorii: "Projekty - Przestrzeń publiczna"

Park Dolina Wkry w Pomiechówku (Inwestor: Gmina Pomiechówek/Projekt: Sztuka Krajobrazu)

Na blisko 10 ha zaprojektowano trasy do spacerów, poprowadzone tak, by chronić bogactwo fauny i flory. Największy atut projektu? Fakt, że jest zgodny z naturą. Wkomponowany w naturalny krajobraz lasów pomiechowskich i doliny Wkry, z całkowitym poszanowaniem wymogów dyrektywy siedliskowej. Nie ma tu mowy o plastiku czy innych tworzywach sztucznych. Wszystko zaprojektowano tak, by przebywający w kompleksie czuli, że obcują z przyrodą w najczystszej postaci.

Park Reduta w Krakowie (Inwestor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Projekt: JWMS)

Położony na Prądniku Czerwonym w Krakowie park Reduta, liczy niemal osiem hektarów powierzchni. Park współtworzyli mieszkańcy w toku przeprowadzonych przez Zarząd Zieleni Miejskiej warsztatów konsultacyjnych. W parku posadzono 300 drzew, 8 tys. krzewów, 131 drzewek owocowych, prawie 900 krzewów owocowych, ponad 2 tys. pnączy i 3,5 tys. sztuk bylin. Powstało w nim ponad 25 tys. metrów kwadratowych trawników i łąk kwietnych. Sercem parku jest pawilon z przeznaczeniem na kawiarnię i miejsce spotkań dla mieszkańców, który posiada taras na dachu będący miejscem na kino letnie.

Circle Form - skwer publicznego w poznańskiej dzielnicy Chwaliszewo (Inwestor: Nowa Sienna/Projekt: Paweł Grobelny)

Projekt skweru wraz z małą architekturą powstał w ramach rewitalizacji historycznej poznańskiej dzielnicy Chwaliszewo. Okrąg wykonany z cortenu i naturalnego drewna jest punktem centralnym zaprojektowanego skweru. Jest to przykład otwartej formy mebla miejskiego umożliwiającego różne sposoby użytkowania przez samych mieszkańców i turystów. Wielka miejska platforma umożliwia leżenie, organizowanie pikników – traktowanie tego miejsca jak przydomowego tarasu, ale w przestrzeni publicznej.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!