Najlepsze Domy
Najlepsze inteligentne rozwiązania dla budynków walczą w konkursie 4 Buildings Awards

Najlepsze inteligentne rozwiązania dla budynków walczą w konkursie 4 Buildings Awards

Najlepsze inteligentne rozwiązania dla budynków nominowane w konkursie 4 Buildings Awards! Fot. PTWP
Najlepsze inteligentne rozwiązania dla budynków nominowane w konkursie 4 Buildings Awards! Fot. PTWP
Przedstawiamy wyjątkowe projekty nominowane w kategorii "Innowacje - Inteligentne rozwiązanie dla budynku" w konkursie 4 Buildings Awards 2019. Już teraz zapraszamy do głosowania, które potrwa do 25 października 2019 roku!

Konkurs 4 Buildings Awards 2019 wkroczył w kolejny etap. Poznaliśmy TOP 5 w każdej kategorii. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 15 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas wieczornej Gali towarzyszącej wydarzeniu 4Buildings (www.4buildings.pl).

POZNAJ NOMINACJE WE WSZYSTKICH KATEGORIACH I ODDAJ SWÓJ GŁOS JUŻ DZIŚ!

A oto nominowani w kategorii "Innowacje - inteligentne rozwiązania dla budynku":

Platforma Nazca BMS (APA Group)

Platforma Nazca BMS jest rozwiązaniem informatycznym służącym do wizualizacji, automatyzacji i zarządzania obiektami. Najczęściej obiektami, którymi steruje Platforma Nazca BMS, są budynki lub kompleksy budynków, ale platforma z powodzeniem może być również używana do zarządzania procesami, monitoringiem efektywności energetycznej lub do innych zadań.

Tak szeroka gama zastosowań jest możliwa dlatego, że od technicznej strony Nazca jest środowiskiem programistycznym w którym osoba go konfigurująca (tzw. integrator) buduje zarówno interfejs użytkownika, jak również logikę działania systemu. To uniwersalna technologia, dzięki której można zautomatyzować procesy przepływu informacji, zastępując tym samym systemy BMS , SMS oraz EMS. Dzięki Platformie Nazca BMS synergia systemów przebiega naturalnie i nie wymaga dużego nakładu pracy.

Trulifi – szybki internet dzięki oświetleniu (Signify)

System Trulifi wykorzystuje fale świetlne do przesyłania danych. Zamiast sygnałów radiowych (takich jak WiFi, 4G/5G, Bluetooth itp.), Trulifi posługuje się falami świetlnymi, aby umożliwić bezpieczną, dwukierunkową komunikację bezprzewodową z prędkościami znacznie przewyższającymi większość konwencjonalnych technologii bezprzewodowych stosowanych w miejscach pracy. Klucz dostępu USB włożony do laptopa lub tabletu odbiera dane i wysyła je z powrotem do oprawy oświetleniowej.

System Trulifi można zainstalować w istniejących oprawach oświetleniowych, co przekłada się na mniejszą ilość instalacji elektrycznych w suficie. Połączenia Trulifi są szyfrowane, ale technologia dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa, ponieważ światło nie może przechodzić przez ściany. Dlatego to doskonałe rozwiązanie dla banków, szkół obiektów rządowych, zakładów przemysłowych oraz szpitali i placówek opieki zdrowotnej. Dzięki Trulifi od firmy Signify klient zyskuje gwarancje wysokiej jakości oświetlenia LED, które zużywa znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła światła, a także bezpieczne i w pełni stabilne internetowe połączenie szerokopasmowe.

Human Centric Lighting (Signify)

To koncepcja oparta na badaniach naukowych dotyczących oddziaływania światła na rytm dobowy człowieka i jego gospodarkę hormonalną. Przekładając najnowszą wiedzę medyczną na język technologii oświetleniowej firma Signify stworzyła w Sparku unikalne biuro. Inteligentne czujniki oraz układ sterowania Daylight 4Control stale monitorują poziom światła w całym biurze. System dba również o to, aby barwa oświetlenia dopasowywała się do aktualnych warunków pogodowych i pory dnia. Zadaniem czujników jest także maksymalne wykorzystanie światła dziennego w pomieszczeniach, co pozytywnie wpływa na kondycję i produktywność pracowników oraz koszty zużycia energii. Sterowanie oświetleniem w jest w pełni zintegrowane z inteligentnym systemem zarządzania biurem (Connected by Skanska).

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!