Najlepsze Domy
Na co zwrócić uwagę wybierając baterię natryskową?

Na co zwrócić uwagę wybierając baterię natryskową?

Komfortowa kabina prysznicowa to nie wszystko! Aby kąpiel była w pełni satysfakcjonująca przestrzeń pod natryskiem powinna posiadać odpowiednią baterię. Wybór nie jest prosty, bo dostępność różnego rodzaju modeli jest naprawdę szeroka. Pod uwagę należy wziąć takie aspekty, jak bezpieczeństwo użytkowania, ekologia, wydajność i tzw. dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym poranny czy wieczorny prysznic będzie jeszcze bardziej przyjemny.

Łazienka to dla wielu z nas miejsce wyciszenia i odpoczynku po wymagającym dniu. Niektórzy odnajdują w niej energię, która pozytywnie nastraja i pobudza do działania, inni – ukojenie i relaks. To właśnie przestrzeń prysznica stanowi najważniejszy punkt całej łazienki, dlatego też wybór zarówno kabiny jak i baterii natryskowej powinien być precyzyjnie przemyślany i dopasowany do naszego trybu życia. 

Cięższa nie zawsze znaczy lepsza

„Dobra bateria to taka, która waży” – stwierdzenie to usłyszało zapewne wielu z nas. Prawdą jest, że bateria mosiężna jest zwykle produktem wysokiej jakości, natomiast nie oznacza to, że model lżejszy charakteryzuje się krótszą żywotnością. Obecnie bowiem coraz częściej produkuje się baterie łazienkowe z korpusem wykonanym z tworzywa ABS. To materiał niezwykle wytrzymały, wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne i charakteryzujący się przy tym zaskakującą lekkością. Lekka bateria jest zdecydowanie łatwiejsza w montażu i przyjemniejsza w użytkowaniu. Ponadto, zachowuje swój nieskazitelny wygląd na wiele lat, będąc ozdobą całego wnętrza.

Na ścianie czy w ścianie?

Na rynku dostępne są baterie montowane zarówno na ścianie jak i te, których mechanizmy ukryte są pod warstwą tynku.

Miejsce zamontowania baterii naściennych ogranicza lokalizacja doprowadzanych do łazienki rur. W przypadku baterii podtynkowych umieszczenie ich w przestrzeni łazienki jest w zasadzie dowolne. Tutaj, cały mechanizm sterujący ukryty jest w ścianie, na zewnątrz natomiast pozostaje widoczna jedynie dźwignia i wylewka. Warto zaznaczyć, że choć baterie naścienne są tańszym rozwiązaniem, to coraz więcej zwolenników zdobywają modele podtynkowe. Przyczyną takiej tendencji jest przede wszystkim to, że baterie, które częściowo ukryte są w ścianie wyglądają estetyczniej i bardziej minimalistycznie. Co więcej, powstały one z myślą o niewielkich przestrzeniach prysznicowych, gdyż przez wzgląd na brak „wystających” ze ściany komponentów oszczędzają przestrzeń pod prysznicem. Niezwykłym ułatwieniem jest również możliwość zastosowania Blueboxa. To tzw. uniwersalna puszka, która tworzy przestrzeń do zamontowania baterii podtynkowej. Bluebox jest montowany w ścianie przed położeniem płytek, natomiast elementy baterii (podtynkowe i natynkowe) montuje się po wykończeniu ścian. Dzięki temu możemy wybrać rodzaj baterii dopiero wtedy, gdy prace remontowe w łazience dobiegają końca – mówi Joanna Gręda, ekspert marki Oras.

Teraz rączka natrysku może więcej

Zaawansowana technologia pozwala nawet w małych przedmiotach ukrywać prawdziwie innowacyjne rozwiązania. Przykładem może być rączka natrysku, która oprócz funkcji precyzyjnego nakierowywania strumienia wody, potrafi wykonywać także profesjonalny zabieg wodnego masażu.

Aby bateria natryskowa była w pełni funkcjonalna warto, oprócz natrysku górnego czyli tzw. deszczownicy, postawić również na rączkę natrysku. Dzięki temu będziemy mogli precyzyjnie umyć całe ciało, napełnić wodą miskę czy wiadro lub chociażby starannie wyczyścić baterię i całą przestrzeń prysznicową. Poza tym, zaawansowana technologicznie rączka natrysku może pełnić funkcje urządzenia relaksującego. Nowoczesne modele posiadają aż 3 rodzaje strumienia – delikatny, intensywny i masujący, które nakierowywać można na poszczególne partie ciała - podpowiada ekspert.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!