Najlepsze Domy
Modułowe meble w salonie i kuchni

Modułowe meble w salonie i kuchni

Każdy, kto w dzieciństwie uwielbiał składanie klocków, z radością przypomni sobie najmłodsze lata podczas komponowania wystroju swojego mieszkania wykorzystując rozwiązania modułowe. Przy tworzeniu wnętrz, zwłaszcza pod indywidualne wymagania, zazwyczaj odchodzimy od narzuconych wymiarów i typowych zestawów mebli. Teraz mamy wyjątkową możliwość wejścia w role projektanta i samodzielnego kreowania mebli, według własnego uznania i pomysłu.

Rozwiązania modułowe to wizja wnętrz przyszłości, gdzie funkcjonalność i ergonomia są najważniejszymi priorytetami. Podstawową zaletą modułowych elementów jest mnogość aranżacji i zestawiania poszczególnych elementów. Tymi pomieszczeniami, w których idealnie znajdują zastosowanie są kuchnia i salon.

Zabudowa modułowa jest rozwiązaniem dla osób, którym zależy na spersonalizowanych, czy wręcz autorskich wnętrzach. Często chodzi nie tylko o spełnienie własnych potrzeb, ale również o podkreślenie swojego własnego stylu. Moduły dają szerokie możliwości łączenia dowolnych elementów. Systemy te zostały stworzone z myślą zarówno o właścicielach mniejszych, jak i większych mieszkań, znajdujących się w blokach, jaki i w domach jednorodzinnych.

Forma oparta na grze geometrycznych kształtów jest dodatkowym urozmaiceniem, które uatrakcyjnia wnętrze. Wybrane moduły wewnątrz mebli mogą być otwarte, a wbudowane wewnątrz akcesoria widoczne. Kiedy są otwarte, wspaniale sprawdzają się w roli mebli eksponujących domowe drobiazgi.

Zdecyduj sam!

Zastosowanie praktycznych i jednocześnie eleganckich systemów HAWA umożliwia tworzenie całościowych kompletów mebli, zamkniętych za taflą jednolitych drzwi. Kiedy drzwi są otwarte, sprawdzają się jako meble, które eksponują domowe drobiazgi. Po zamknięciu sprytnie przekształcają się w miejsce do przechowywania. Tworzą oryginalną podstawę pod urządzenia AGD i sprawdzają się zarówno w kuchni, jak i w salonie. Mogą być częścią większego zestawu mebli lub funkcjonować jako samodzielny, odrębny od innych modułów mebel.

Praca w domu staje się coraz bardziej powszechnym standardem, zwłaszcza w przypadku zawodów w tzw. branżach kreatywnych, dlatego coraz więcej osób korzysta z takiej możliwości. Większość kuchni jest obecnie otwieranych na salon, który zarazem staje się pomieszczeniem wielofunkcyjnym. W tym układzie salony są wykorzystywane nie tylko do gotowania, czy jako miejsca spotkań, ale również do pracy zarobkowej.

Indywidualizm w modzie!

Samodzielnie wykonany element wyposażenia domu to coraz bardziej modne zjawisko. Dlatego modułowość i mobilność to ważne cechy produktów. Jeśli posiadamy w kuchni jakąś wnękę, nawet niewymiarową, np. zbyt płytką lub zbyt głęboką, w której nie mieszczą się tradycyjne zabudowy, to przy użyciu prowadnic do indywidualnych konstrukcji możemy stworzyć oryginalną szafę na elementy potrzebne np. do pracy czy na dokumenty. Uzyskamy w ten sposób wysuwany z szafki sprytny schowek.

W nowoczesnej, mobilnej kuchni, sprawdzi się stół ERGO-Agent, który umożliwia indywidualne dostosowanie kuchni do swoich potrzeb. To urządzenie można dołączyć do dowolnej ściany lub mebli. Płynnie zmieniana wysokość może być dostosowywany do wykonywanej czynności. 

Czytaj także: Zalety mebli wielofunkcyjnych. 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!