Najlepsze Domy
Młodzi stawiają na inteligentne rozwiązania

Młodzi stawiają na inteligentne rozwiązania

Badania wyraźnie pokazują utrzymujący się trend – zdecydowana większość młodych ludzi przed trzydziestką deklaruje chęć posiadania w domu inteligentnych rozwiązań. Powodem jest przyzwyczajenie do nowych technologii, ale również większa świadomość dotycząca energooszczędności.

Nowe technologie i innowacyjne rozwiązania coraz częściej pojawiają się w prywatnych domach i mieszkaniach. To między innym wynik tego, że na własne lokum decydują się ludzie młodzi, którym trudno wyobrazić sobie świat bez smartfonów i dostępu do Internetu.

Smartfon rządzi domem

Inteligentny dom kojarzy się nam głównie ze zdalnym sterowaniem. Bramy wjazdowe i garażowe sterowane za pomocą pilota od lat są już codziennością.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania, które gwarantują stałą łączność z mieszkaniem. Dzięki nim w każdej chwili możemy sprawdzić, czy np. drzwi lub okna są zamknięte. Wystarczy smartfon i dostęp do Internetu. Za pomocą telefonu możemy otworzyć drzwi i okna z dowolnego miejsca na ziemi. Pod centralę zarządzającą możemy też podpiąć kamerę, dzięki której sprawdzimy co dzieje się w domu i np. otwierając drzwi wypuścimy psa do ogrodu – tłumaczy Paweł Tylki z firmy GU Polska.

Młodzi ludzie w okolicach trzydziestki coraz chętniej i szybciej kupują własne lokum i deklarują, że zależy im na jakości oraz nowoczesności. Smartfony stały się nieodłączonym elementem ich życia, nieuniknione jest więc przełożenie tego również na wybory dotyczące własnego domu.

Oszczędności i bezpieczeństwo

Młodzi ludzie w innowacyjnych rozwiązaniach widzą nie tylko nowinki technologiczne, ale też realny wpływ na bezpieczeństwo i oszczędności. Domy pasywne, które gwarantują wysoką energooszczędność cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ze względu na sporą wiedzę młodych inwestorów.

Dużą rolę zaczyna też odgrywać bezpieczeństwo. Tworząc nasze rozwiązania stawiamy na jak najlepszą jakość, która będzie chroniła dom i jego mieszkańców. Produkty takie jak np. czytnik linii papilarnych otwierający drzwi wejściowe jest nie tylko wygodny, ale też bezpieczny. Młodym ludziom będzie coraz łatwiej zaakceptować zmiany i zamienić tradycyjny pęk kluczy na np. biometryczną kontrolę dostępu – tłumaczy Paweł Tylki.

Rynek inteligentnych domów będzie więc stale się rozrastał, a technologie przyszłości zaczną pojawiać się nie tylko w futurystycznych willach, ale zwykłych domach.

Czytaj także: Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!