×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Małe segmentowe bramy garażowe dla małych domów

Małe segmentowe bramy garażowe dla małych domów

Autor: Radosław Zieniewicz
Dodano: 28 lip 2016 11:42
Zaktualizowano: 28 lip 2016 11:44

Bramy garażowe są integralnymi elementami każdego domu. Jednak, aby wpisywały się w stylistykę także tego najmniejszego domu muszą się wyróżniać nie tylko odpowiednimi wymiarami, ale także muszą być bezpieczne, energooszczędne oraz zajmować jak najmniej cennej przestrzeni.

Obecnie jedne z najpopularniejszych bram dostępnych na rynku to bramy garażowe, segmentowe. Sprawdzą się one szczególnie w projektach małych domów dlaczego? Ponieważ nie zajmują one miejsca przed garażem.

Polecane są więc do garaży wychodzących bezpośrednio na ulice lub przy małych domach, gdzie zazwyczaj brakuje miejsca na podjeździe. Taka brama może otwierać się do góry i schować pod sufitem; ewentualnie na bok i parkować wzdłuż ściany.

Niewielkie w swoim segmencie

Bramy segmentowe, jak sama nazwa mówi, skonstruowane są z segmentów wykonanych zazwyczaj ze stali i wypełnionych pianką poliuretanową.

Segmenty te poruszają się w specjalnych prowadnicach. W niedużych bramach przeznaczonych do garaży małych domów producenci zalecają zastosowanie sprężyn naciągowych. Przy większych garażach zazwyczaj wykorzystuje się sprężyny skrętne.

W małych domach garaż zazwyczaj jest ogrzewany lub nawet połączony z częścią mieszkalną. Dlatego też montowana brama powinna wyróżniać się ponadprzeciętnymi właściwościami termoizolacyjnymi. I w tym wypadku sprawdzą się także bramy segmentowe.

Należy pamiętać, że im mniej paneli (segmentów) tym mniej mostków termicznych na ich połączeniach. Segmenty, czy też panele takiej bramy garażowej maja grubość ok. 40-45 cm, co decyduje o wysokiej ich termoizolacyjności.

Wewnątrz paneli umieszcza się piankę poliuretanową o współczynniku przewodzenia ciepła (λ) na poziomie 0,020-0,022 (W/mK). Taka grubość pozwala uzyskać współczynnik przewodzenia ciepła (U) na poziomie 0,50-1,3 (W/(m2K).

Producenci, aby uczynić bramy segmentowe jeszcze bardziej energooszczędnymi starają się likwidować mostki termiczne między panelami. Przykładowo zmniejszają szczeliny między segmentami lub stosują na ich styku nakładki izolujące. Ponadto udoskonalają uszczelnienie styku bramy z ościeżem.

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać bramy segmentowe jest to, że pasują do nich wszystkie typy napędów.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także