REKLAMA
Najlepsze Domy
Luksfery w łazience

Luksfery w łazience

Luksfery kolejny raz wracają do wnętrz. Tym razem w nowych formach, wielkościach i kolorach znajdują swoje szczególne miejsce w łazienkach.

Luksfery towarzyszą nowoczesnej łazience od wielu lat. Dziś, dzięki nowym kolekcjom mamy wiele możliwości wykreowania z nich aranżacji idących z duchem czasu.

Warto zwrócić uwagę na luksfery w matowym wykończeniu, które wydobywa głębię koloru. Nasycone odcienie i matowe wykończenia to jeden z najsilniejszych trendów we wnętrzach, który nie omija łazienki. Luksfery w głębokich odcieniach świetnie komponują się z matowymi płytkami w ciemniejszych tonach szarości lub czarnych.

Z kolei modele bezbarwne intrygują wytłaczanymi wzorami przypominającymi diament, krople wody lub fale. Są ciekawym kontrastem dla gładkich płytek ceramicznych, a we wnętrzu dają niesamowity efekt wodospadu światła. Ich nienarzucający się charakter z pewnością spodoba się zwolennikom minimalizmu.

Przełamaniem dla monochromatycznej aranżacji będą geometryczne wzory w różnych kolorach. To rozwiązanie z pewnością zburzy monotonię aranżacji. Jest propozycją dla osób odważnych, lubiących energetyczne wnętrza.

Czytaj także: Jak zaaranżować łazienkę dla gości.

Największą zaletą luksferów jest ich zdolność przepuszczania i odbijania światła. Szklane bloczki sprawdzą się więc w małych pomieszczeniach, które trzeba doświetlić. Jeśli łazienka nie ma okna, może warto jedną ze ścian zbudować z luksferów? Wówczas dodatkowe światło będzie przenikać z sąsiedniego przedpokoju.

Nie bez znaczenia jest również praktyczność luksferów. Dobierając odpowiednie rozmiary łatwo jest z nich budować małe i większe przepierzenia czy ścianki w trudnych pomieszczeniach. Tam gdzie mamy do czynienia ze skosami czy nietypową wysokością zastąpią drogie hartowane szkło. Z powodzeniem zatem oddzielają część pomieszczenia nie pozbawiając go dostępu do światła. Szczególnie przydatne są
w budowaniu ścianek kabin prysznicowych. Co warto podkreślić, luksfery są łatwe w montażu – poradzi sobie z nimi każdy domowy majsterkowicz.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!