REKLAMA
Najlepsze Domy
Kuchnia z "ciemnym" charakterem

Kuchnia z "ciemnym" charakterem

Ciemne barwy coraz odważniej zaznaczają swoją obecność we wnętrzach. Szarości, grafity, granaty i czernie pojawiają się na ścianach, meblach i w dodatkach. Nic dziwnego – nadają wnętrzom klasy, wyrazu i zdecydowanie dodają charakteru.

Szarości i czernie, chociaż w modzie uchodzą za najbardziej uniwersalne barwy, we wnętrzach niekiedy budzą obawy – zarówno jeśli chodzi o wizualny efekt, jak i ich funkcjonalność. Obecnie jednak ciemne kolory są coraz chętniej i śmielej wprowadzane do mieszkań i domów.

Świat designu wręcz oszalał na punkcie nasyconych grafitów czy antracytów. Dzięki spiekowi kwarcowemu z kolekcji Calce Nero od włoskiej marki Laminam głęboki i intensywny kolor może pojawić się nawet tam, gdzie do tej pory nie miał racji bytu. Płyty Laminam XL 12+ powstały z myślą o kuchennych blatach, wyspach, a nawet ścianach. Są idealnie cienkie i płaskie, dlatego nie przytłaczają wnętrza i nie ujmują wdzięku elementom zabudowy czy istotnym detalom.

Wręcz przeciwnie – stanowią ich subtelne dopełnienie. Calce Nero to grafitowa czerń, która nadaje wnętrzu klasy, stylu i przede wszystkim – charakteru. Odważniejsi mogą ją połączyć z ciemnymi meblami, by osiągnąć wnętrze totalne, a ci bardziej ostrożni ocieplić ją drewnem lub zdać się na klasyczny duet i uzupełnić ją białymi szafkami.

Kuchenne blaty to powierzchnie szczególnie wymagające. Wykorzystywane są podczas przygotowywania potraw, gotowania i spożywanie posiłków. Blaty Calce Nero od Laminam to idealne tło dla kulinarnych eksperymentów, dzięki swojej wytrzymałości sprostają wszystkim kuchennym wyzwaniom.

Spieki kwarcowe są niezwykle odporne, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, uderzenia ciężkimi przedmiotami, jak i zarysowania nożem. Bez obaw można bezpośrednio stawiać na nich rozgrzane naczynia kuchenne, gdyż są odporne na skrajne temperatury. Spieki kwarcowe można wykorzystać nie tylko na kuchennych blatach, lecz także na ścianie, gdzie będą stanowić doskonałe zabezpieczenie przed wodą w strefie zmywania, a także przed wszelkimi plamami podczas gotowania.

Niegroźny jest im nawet sok z cytryny czy czerwone wino. Nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji, a ponadto przeciwdziałają rozwojowi pleśni, bakterii i grzybów. Grafitowa czerń Calce Nero może więc być użytkowana przez lata, nie tracąc swojej urody i intensywnej barwy.

Nawiercane deski na ogrzewanie podłogowe. Czy to się sprawdzi?

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!