×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Kominek w łazience

Kominek w łazience

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 04 kwi 2016 11:16
Zaktualizowano: 04 kwi 2016 13:10

Łazienka jest pomieszczeniem, które kojarzy się z wodą, nie z ogniem. Gdy jednak mamy do czynienia z wystarczająco dużym wnętrzem możemy pokusić się o instalację kominka i cieszyć się relaksującym płomieniem.

Łazienka jest pomieszczeniem, które kojarzy się z wodą, nie z ogniem. Gdy jednak mamy do czynienia z wystarczająco dużym wnętrzem możemy pokusić się o instalację kominka i cieszyć się relaksującym płomieniem.

Połączenie ognia i wody to bez wątpienia odważna i zaskakująca kombinacja rzadko spotykana
w wystroju łazienek. Umiejętne dopasowane biokominka do stylistyki tego pomieszczenia pozwoli jednak osiągnąć spektakularny efekt, zarówno dekoracyjny, jak i użytkowy. W jaki sposób to osiągnąć?

Uniwersalny biokominek

W odróżnieniu od kominków tradycyjnych, montaż biokominków nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego, dzięki czemu urządzenia sprawdzają się zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w przypadku apartamentowców.

Instalacja biokominka to zadanie nie wymagające wielu zabiegów architektonicznych, bowiem urządzenie można samodzielnie zamontować w dowolnym miejscu i na każdej wysokości. Jego zaletą są także prostota obsługi i bezpieczeństwo działania. Praca urządzenia opiera się na spalaniu biopaliwa, które nie wydziela szkodliwych substancji, dymu czy nieprzyjemnych zapachów. Musimy jednak dbać o wietrzenie pomieszczenia, ponieważ do procesu spalania niezbędny jest tlen. Pojawiające się w każdej łazience wilgotne powietrze nie zaburza działania biokominka – tłumaczy Sylwester Kałwiński, ekspert firmy Kratki.pl.

Biokominek to sposób na niebanalną dekorację łazienki. Wyjątkowo efektownie i okazale będzie prezentował się w pomieszczeniu urządzonym w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym. Jeżeli łazienka połączona jest z sypialnią, urządzenie może posłużyć do wyznaczenia stref. Umiejętnie oddzieli część kąpielową od sypialnianej, jednocześnie stanowiąc dekoracyjny łącznik. Do wyboru mamy modele wolnostojące, wiszące lub przeznaczone do zabudowy w ścianie. Wybór tych ostatnich pozwala zaoszczędzić miejsce i harmonijnie wkomponować urządzenie w stylistykę wnętrza.

Dodatkowe ciepło

Jedną z kluczowych kwestii przy projektowaniu dużych łazienek jest zapewnienie jej użytkownikom komfortu cieplnego. Biokominek to sprawdzony sposób na docieplenie wnętrza bez konieczności gruntownego remontu.

To nie tylko element dekoracyjny wnętrza, urządzenie może także dogrzać pomieszczenie, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Standardowy biokominek wytwarza, w zależności od pojemności biopojemnika, od 2 do 6 kW energii, co pozwala podnieść temperaturę średniej wielkości pomieszczenia o około 3-5°C - mówi Sylwester Kałwiński.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także