Najlepsze Domy
Kolory mebli w pokoju ucznia

Kolory mebli w pokoju ucznia

Nie od dziś wiadomo, że kolory mają duży wpływ na nasze samopoczucie. Mogą drażnić, sprawiać, że będziemy lepiej zasypiać lub wręcz przeciwnie, dodawać nam energii. To, jakie barwy zastosujemy w pokoju ucznia, którego praca musi odbywać się w skupieniu, ma ogromne znaczenie. Dlatego wybierając meble do pokoju ucznia, warto zwracać uwagę nie tylko na ich funkcjonalność oraz design, ale również dekory, jakimi są wykończone.

Pokój ucznia to pomieszczenie wielozadaniowe. Musi zapewniać miejsce do wypoczynku, nauki, rozwijania hobby, ale również możliwość zaproszenia przyjaciół. Nie mniej ważne są przyjazne kolory, jakimi zaaranżujemy pokój ucznia. To one mają wpływ na samopoczucie dziecka i mogą wpływać na jego kreatywność. Jakie dekory sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy...

Na straży spokoju

Dekory inspirowane drewnem to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy wprowadzić do aranżacji pokoju dziecka elementy natury. Finezyjne usłojenie, drobne spękania oraz wyraźnie zaznaczone kwiaty, a także delikatna barwa dekorów drewnianych, wniosą do wnętrza pokoju spokój i harmonię. Bliskość takich elementów pozwala się wyciszyć oraz nabrać dystansu do otoczenia.

Do pokoju ucznia Interprint proponuje dekor Village Oak o jasnym, złocistym odcieniu, który ostudzi żywą kolorystykę zabawek i dziecięcych akcesoriów, wnosząc do wnętrza ciepłą atmosferę i harmonijny styl. Dekor komponuje się z bielą, dodając meblom skandynawskiego klimatu, jak również z dekorami kreatywnymi, uwydatniając ich efektowne wzory.

Pobudzenie do działania

Pokoje dzieci to prawdziwe królestwa fantazji - miejsce doskonałej zabawy, rozwijania swoich pasji, a także odkrywania świata. Dlatego warto dziecięcą przestrzeń wzbogacić o elementy, które będą pozytywnie stymulowały jego rozwój. Kreatywne dekory to doskonałe rozwiązanie, dzięki nim rozbudzimy dziecięcą wyobraźnię. Propozycją Interprint do pokoju ucznia, spośród dekorów kreatywnych, są wzory, które zapadają mocno w pamięć i przyciągają uwagę.

Scratchy to dekor o nietypowym wzorze, w różnych odcieniach szarości. Cechą charakterystyczną dekoru są różnorodne kreski i plamki wyglądające tak, jakby ktoś je wyskrobał (wyskreczował). Drugą opcją jest dekor Kanvas, który dosłownie uwielbia wyróżniać się z tłumu. Spod jego rozbielonej szarości widocznie przebija się drobna siatka, a struktura przypomina powierzchnię pociągniętą malarskim pędzlem. To zdecydowanie dekor zawadiacki. Nie mniej charakteru ma w sobie dekor Transform. Powierzchnia tego dekoru to zestawione ze sobą kolory wyglądające, jakby do jednej puszki wlano różne odcienie farby i delikatnie je zamieszano.

 

  • Aga_Tom,

    W kolekcjach mebli młodzieżowych przeważają krzykliwe kolory, a mnie się coś takiego nie podoba. Pokój syna zaprojektowało nam Studio Aranżacji z Opola, dominuje biel, granat i motywy marynistyczne, bo Piotruś uwielbia żeglować. Meble w kolorze dąb sonoma są na tyle uniwersalne, że pasują do praktycznie każdego wystroju