REKLAMA
Najlepsze Domy
Klinkier we wnętrzu i na elewacji

Klinkier we wnętrzu i na elewacji

Moda na geometryczną, uporządkowaną i monochromatyczną architekturę, której siła tkwi nie tylko w pięknej bryle czy przemyślanej funkcjonalności, ale także najwyższej jakości i trwałości zastosowanych materiałów, to trend z pewnością miły nie tylko dla oka, ale też dla kieszeni inwestora. Zastosowanie ciemnych, trwałych i naturalnych cegieł ceramicznych na elewacji czy w detalu gwarantuje nie tylko spektakularny efekt wizualny, ale pozwala też na wiele lat zapomnieć o kosztownych remontach czy renowacji.

Tak uwielbiana przez projektantów wnętrz czerń, długo nie mogła wkraść się w łaski architektów budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Zmiana nadeszła wraz z popularyzacją stylu minimalistycznego, który w połączeniu z ciemną kolorystyką materiałów budowlanych doskonale podkreśla prostotę i elegancję konstrukcji. W efekcie szare, antracytowe i czarne cegły klinkierowe zaczęły coraz częściej pojawiać się na elewacjach domów prywatnych, apartamentowców czy obiektów użyteczności publicznej.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie zarówno wśród pracowni architektonicznych, jak i inwestorów indywidualnych, firma Wienerberger prezentuje cegłę klinkierową Lunaris.

Lunaris to najnowsza propozycja cegieł klinkierowych. Gładka o delikatnym połysku cegła wpisuje się w coraz silniejszy ostatnio trend w budownictwie: funkcjonalną prostotę, naturalność materiałów i stonowaną paletę kolorów. Subtelny połysk sprawia, że jest to produkt stworzony do łączenia z naturalnym drewnem, metalem, szkłem czy betonem architektonicznym -  mówi Monika  Sikorska, PR Manager Wienerberger.

Cegłę wyróżnia „księżycowy” połysk i gładkie lico. Szara, uniwersalna barwa wygląda doskonale w zestawieniach kontrastowych - z bielą, beżem, jasną szarością, czy bardziej monochromatycznych, np. z szarym lub czarnym szkłem, idealnie wpasowując się w panujące teraz na rynku trendy.

Lunaris_Wienerberger.jpg
Lunaris_Wienerberger.jpg


Rodzaj produktu: cegła klinkierowa
Kolor: szaro-srebrzysty
Połysk/mat: delikatny połysk
Struktura lica: gładka
Technologia uzyskania koloru lica: angobowanie
Długość [mm]: 250
Szerokość [mm]: 120
Wysokość [mm]: 65
Masa [kg/szt.]: cegła drążona ok. 3,0
Zużycie [szt./m2]: ok. 51 przy spoinie gr. 10 mm., ok. 56 przy spoinie gr. 5 mm
Nasiąkliwość [%]: ≤ 6
Wytrzymałość na ściskanie [MPa]: 35
Mrozoodporność: mrozoodporna

Czytaj także: Drewno na elewacji. 

 

  • szymon gazda,

    Widziałem tą cegłę na jakiejś prezentacji i szczerze to większe wrażenie zrobiła na mnie Cassia Long, która była na ekspozycji obok Lunarisa.