REKLAMA
Najlepsze Domy
Klasyczna listwa w białym wydaniu

Klasyczna listwa w białym wydaniu

Dawniej uważana za mało istotny detal wnętrza, dziś – potrafi poważnie namieszać w głowie i być źródłem niekończących się dylematów. Listwa przypodłogowa zyskała status elementu nie mniej ważnego niż podłoga czy drzwi. I słusznie! Bo jej dobór ma ogromny wpływ na nasz aranżacyjny sukces.

Listwa przypodłogowa to element, bez którego nie może obyć się żadne pomieszczenie. Pełni ważne funkcje praktyczne: zasłania styk podłogi ze ścianą oraz zabezpiecza ją przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. A ponadto dopełnia wnętrze i decyduje o jego ostatecznym wyglądzie. Ale jak dobrać listwę przypodłogową, by idealnie wpisała się we wnętrze – pasowała do podłogi, drzwi, stolarki i stylu pomieszczeń?

Jeśli dobór odpowiedniej listwy spędza nam sen z powiek, rozwiązaniem jest wybór ponadczasowej i uniwersalnej bieli. To barwa, która z pewnością uchroni nas przed ewentualnym stylistycznym dysonansem.

Biała listwa przypodłogowa to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym stylu i w każdym wnętrzu. I to nie pusty frazes! Marka Vox pokazuje, że biała listwa dopełnia klasyczne wnętrza, a także podkreśla nowoczesne przestrzenie.

Harmonia versus kontrast

We wnętrzach od zawsze funkcjonują dwie niepisane zasady: harmonii i kontrastu. Sprawdzą się one również przy doborze listew przypodłogowych. Po pierwsze, urządzając dom czy mieszkanie, powinniśmy zdecydować się na jeden rodzaj listwy we wszystkich pomieszczeniach, co zagwarantuje nam efekt spójności.

Biała listwa będzie idealnie komponować się z jasną podłogą, bielonym dębem czy jesionem. W przypadku białych ścian w skandynawskim duchu listwy o tym samym odcieniu będą płynnie się z nimi łączyły, tworząc harmonijną całość. Biała listwa sprawdzi się również, gdy jeden z tych elementów przyjmie ciemniejszą barwę. Podłoga z egzotycznego drewna, a ściana w butelkowej zieleni czy intensywnym antracycie?

Czytaj także: "Wielokątny" dom skrywający jasne i przestronne wnętrza

Nawet w ciemnych wnętrzach można zastosować białą listwę, nie martwiąc się o efekt stylistyczny, gdyż biel zagra w nich kontrastującą rolę i niczym kontrapunkt ożywi całe wnętrze. Listwy przypodłogowe mogą też stanowić kontynuację koloru drzwi czy stolarki.

Jeśli zdecydowaliśmy się na biel – w przypadku listew nie mamy już wyboru. Białe listwy staną się wówczas elementem tworzącym wnętrze konsekwentne, spójne i harmonijne – nawet mimo odmiennych barw na ścianach czy podłodze.

Biel – Wasza Wysokość

Jeśli wybór koloru mamy już za sobą, ważnym elementem podczas zakupu listwy przypodłogowej jest jej wysokość. Zasadą, którą powinniśmy się tutaj kierować, jest wysokość mieszkania – im wyższe wnętrze, tym dostojniej będzie się w nim prezentowała odpowiednia listwa. Marka Vox listwy o barwie nieskazitelnej bieli oferuje w wielu wymiarach.

Stylowa kolekcja Estilo pasuje do klasycznych, jak również nieco odważniejszych wnętrz. Została wykonana z MDF-u, a dodatkowo elementy narażone na kontakt z wodą zabezpieczono specjalną okleiną. Jej wysokość wynosi od 7,5 aż do 11 cm. A to oznacza, że jest świetnym wyborem do wyższych pomieszczeń.

Jej siostra – Esquero Duo, która wyróżnia się nowoczesną linią i prostokątnym kształtem o delikatnie zaokrąglonych krawędziach, świetnie zadomowi się w niższych mieszkaniach. Mierzy 5,5 cm wysokości, dzięki czemu nie odwróci uwagi od pozostałych elementów wyposażenia. To listwa wykonana z PVC, która doskonale wpisuje się w oczekiwania stawiane przez domowników tego typu produktom.

Obie listwy z oferty Vox – oprócz walorów estetycznych – są rozwiązaniem praktycznym i funkcjonalnym. Zarówno Estiklo, jak i Esquero Duo wyposażone zostały w komorę na kable, w której łatwo można ukryć przewody elektryczne, komputerowe czy telewizyjne.

To rozwiązanie ma niebagatelny wpływ na estetykę pomieszczenia, ale też na utrzymanie w nim czystości. Listwy od Vox zostały tak skonstruowane, aby idealnie dopasowywać się do płaszczyzny podłogi i ściany. Dzięki temu wizualnie niwelują ich ewentualne nierówności.

Montaż – nic prostszego!

Do montażu listew od Vox nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi ani pomocy profesjonalnych wykonawców. Ich instalacja jest szybka i intuicyjna, a producent przygotował dla użytkowników praktyczne materiały poradnikowe ilustrujące montaż „krok po kroku”.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!