REKLAMA
Najlepsze Domy
Jeśli dachówki ceramiczno-metalowe to tylko Gerard Roofing Systems®

Jeśli dachówki ceramiczno-metalowe to tylko Gerard Roofing Systems®

Dachówki ceramiczno-metalowe Gerard Roofing Systems® cechuje przede wszystkim wykonanie z blach o najwyższej jakości. Flagowe produkty w tym zakresie to dachówki Gerard: Classic®, Senator,® Milano®, Corona®, Heritage II®, Diamant®.

Blacha użyta do produkcji dachówek jest wykonana ze stali poddanej procesowi galwanizowania poprzez zanurzenie w roztworze aluminiowo – cynkowym /Al-Zn/. Taka technologia produkcji powoduje, że blacha jest 2,5 krotnie trwalsza w odniesieniu do materiałów ocynkowanych. Kluczową rolę odgrywa przy tym wyeliminowanie ryzyka przedwczesnego niszczenia, starzenia i przeciekania pokrycia. Małe wymiary modułu przy symetryczności kształtu (fali) są gwarancją dużej efektywności podczas wykonywania dachu. Korzyścią dla inwestora jest przy tym zmniejszenie ilości odpadów nieużytkowych do 3%.

Specjalne powłoki ochronne

Dla poprawy trwałości dachówki wykorzystuje się obustronne zabezpieczenie za pomocą warstwy epoksydowej, która zwiększa odporność na uszkodzenia i korozję. Ważny jest lakier akrylowy z zawartością żywic zapewniający całkowicie nieprzepuszczalną barierę dla wilgoci. Tym samym powstaje podłoże dla naturalnego kruszywa.

Warto podkreślić, że kolory nie ulegają wyblaknięciu. Barwa jest bowiem naturalnym kolorem skały i nie zmieniają jej promienie UV oraz substancje chemiczne zawarte w deszczu.

Naturalne kruszywo

Warstwy z odpowiednimi zabezpieczeniami stanowią podłoże dla specjalnego kruszywa skalnego. Jest to naturalny kamień, który wydobywa się w Nowej Zelandii. Powłoka z kruszywem stanowi warstwę ochronną i jest naturalną „zaporą” dla agresywnego środowiska powodującego starzenia powłok zabezpieczających blachy. Ponadto kruszywo pozwala na skuteczne wyciszenie przed upadającymi kroplami deszczu oraz zapewnia ochronę przed uszkodzeniami, jakie mogą wystąpić podczas montażu i transportu pokrycia. Ważne jest bowiem wyeliminowanie ryzyka wystąpienia rys na powierzchni panelu.

Czytaj także: Nowa Targowica

Oprócz tego kruszywo zapewnia delikatny odbiór koloru i ciekawe załamanie światła. Warto zwrócić uwagę na porowatą a tym samym matową powierzchnię, dzięki której pokrycie nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Zaletą obniżenia temperatury nagrzewania pokrycia w połączeniu z niewielkimi modułami dachówek jest zmniejszenie siły i ilości naprężeń powstających w efekcie rozszerzania stali.

Dla zapewnienia trwałości powłoki z kruszywem uwzględnia się zabezpieczenie za pomocą lakieru akrylowego z domieszką algicydów. Ma to zagwarantować ochronę przed porastaniem mchem.

Masa dachówek Gerard Roofing Systems®

Masa 1 m2 dachówek Gerard Roofing Systems® to tylko 7 kg. W efekcie masa dachu jest o 6 razy mniejsza niż dachu wykorzystującego pokrycie cementowe lub ceramiczne.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!