×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Jak wybrać kinkiet do mieszkania?

Jak wybrać kinkiet do mieszkania?

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 23 kwi 2019 08:30

Najczęściej spotykamy się z lampą lub oprawą oświetleniową, która skierowana jest na dany przedmiot bądź miejsce pracy np. blat w kuchni. Takie oświetlenie ma spełniać swoje konkretne funkcje. Kinkiet jest innym rodzajem lampy. Jej celem jest stworzenie przede wszystkim klimatu. Ciepłe światło opływające ścianę nie rozprasza uwagi i pozwala oczom odpocząć.

Światło odgrywa niezwykle ważną rolę w naszej codzienności. Wpływa na nasze samopoczucie, czy też efektywność w pracy. Po ciężkim dniu znacznie lepiej odpoczywamy w lekkim półmroku. Nastrojową atmosferę, poczucie bezpieczeństwa i wygodę poruszania się z łatwością dostarczy oświetlenie ścienne. Eksperci marki AQForm podpowiadają jak wybrać najodpowiedniejszy kinkiet do naszego mieszkania.

Kinkiet może pełnić funkcję dekoracyjną. Świecący góra-dół tworzy ciekawe świetlne wzory, jakby „rozbijając” płaszczyznę ściany. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno na gładkich powierzchniach, na których światło gra pierwsze skrzypce, jak i na ścianach ze strukturą – tu światło podkreśla trójwymiarowość. Nie sposób również zapomnieć o biurach i salach konferencyjnych. Tam oświetlenie boczne pomaga ocieplić atmosferę i zredukować ewentualne olśnienie pochodzące od mocno świecących opraw sufitowych.

Szklana ozdoba wnętrza

Jeśli wybieramy oświetlenie, które ma być również dodatkiem wizualnym do wnętrza – warto zwrócić uwagę na formę. W tym kontekście szczególnie interesującym rozwiązaniem są szklane lampy. To elegancki i funkcjonalny dodatek do każdego wnętrza, które ma być zarazem nowoczesne i nastrojowe.

Światło, które wskaże ci drogę

Kinkiety mogą służyć jako podkreślenie stref komunikacyjnych w budynku. Świecące obiekty przyciągają naszą uwagę. Łatwo to wykorzystać na przykład wyznaczając światłem kierunek. Niektóre małe oprawy można ułożyć w większe kompozycje, rozmieścić wzdłuż korytarza lub klatki schodowej. Ułatwią poruszanie się, jednocześnie nie zmniejszając przestrzeni dzięki swoim kompaktowym rozmiarom. Często oświetla się również krawędzie stopnia, dzięki temu znacznie bezpieczniejsze jest poruszanie się po klatce schodowej. W tej roli szczególnie dobrze sprawdza się oświetlenie kierujące światło nie w bok, na ścianę, a na wprost – w stronę stopnicy.

Oprawy ścienne sprawdzą się nie tylko w naszej prywatnej przestrzeni, gdzie zależy nam na podkreśleniu faktury ściany, czy ozdobnym akcencie we wnętrzu. Sale konferencyjne, biura, gabinety to miejsca, gdzie design i funkcjonalność znajdą swoje miejsce. Kinkiety stworzą klimat we wnętrzu wieczorową porą, a w ciągu dnia będą elementem na ścianie, od którego trudno będzie odwrócić wzrok.

Czytaj także: Zalety rolet rzymskich.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także