Najlepsze Domy
Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży? 5 użytecznych porad

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży? 5 użytecznych porad

Co zrobić, by szybko sprzedać swoje mieszkanie? Okazuje się, że przystępna cena, korzystna lokalizacja i dobry standard wyposażenia nie wystarczają. Równie istotne jest pierwsze wrażenie, jakie wywołuje wygląd lokum u potencjalnego nabywcy. Jak sprawić, by zaprezentowało się atrakcyjnie i zachęciło do zakupu?

Chcąc przygotować mieszkanie do sprzedaży możemy skorzystać z usług profesjonalisty (home stagera) lub odświeżyć cztery kąty samodzielnie. Warto przy tym pamiętać, że szacunkowy koszt remontu powinien wynieść maksymalnie 1% wartości nieruchomości. Tymczasem bardzo często taka drobna inwestycja potrafi podnieść jej cenę nawet do 10%. Od czego zacząć?

1. Odnowienie ścian i sufitów

Podstawowym zabiegiem jest odmalowanie ścian i sufitów – jest to działanie bardzo proste, dzięki któremu wnętrza zaprezentują się zdecydowanie bardziej efektownie. W przypadku ścian postawmy na jasne, pastelowe barwy – beże, błękity lub szarości typu greige. W przypadku sufitów najlepsza okaże się klasyka, czyli biel. Takie barwy rozpogodzą przestrzeń i wprowadzą przyjemny nastrój. Jednocześnie będą eleganckim tłem dla elementów wyposażenia.

2. Wymiana uszkodzonych lub przestarzałych części

Równie istotne jest usunięcie wszelkich usterek oraz naprawa niesprawnych urządzeń i elementów. Cieknący kran? Pęknięta szyba w drzwiach? Stare okna? Warto zadać sobie trud i pozbyć się defektów, by mieszkanie nie wymagało od nowego właściciela dodatkowych renowacji już na samym początku.

Możemy posunąć się o krok dalej i nadać mieszkaniu świeższego wyglądu poprzez wymianę frontów meblowych (np. na sosnowe) czy paneli (najlepiej sprawdzą się deski w naturalnym kolorze drewna, np. z kolekcji Wiparquet Authentic 8 Realistic od RuckZuck). Dzięki tym zmianom lokum zyska solidny i zadbany charakter.

3. Ograniczenie elementów wyposażenia

Nikt nie lubi zagraconych mieszkań, dlatego liczbę elementów wyposażenia powinno się ograniczyć do niezbędnego minimum. Im mniej przedmiotów, tym przestrzeń wyda się jaśniejsza i przestronniejsza. Pozbądźmy się zatem ciężkich zasłon czy grubych dywanów. Usuńmy też wszystkie prywatne rzeczy (jak ramki ze zdjęciami) – lokum powinno być pozbawione osobistego wyrazu, by stać się od razu gotowe do zamieszkania.

4. Zachowanie czystości i porządku

Po przemalowaniu wnętrz i renowacjach konieczne jest uporządkowanie przestrzeni. Warto przed wizytą zainteresowanych nabywców schować naczynia w szafkach, wyprać zasłony, zetrzeć kurze i umyć podłogi. Mieszkanie o czystym i schludnym wyglądzie zdecydowanie bardziej zachęci do zakupu.

5. Zadbanie o estetyczne dekoracje

Nie bez znaczenia są również ozdoby, nadające przestrzeni pięknego wyglądu. Kwiaty w wazonie, świece na komodzie czy poduszki na kanapie to nienachalne dekoracje, dzięki którym we wnętrzach zapanuje ciepła, domowa atmosfera. Dobrym pomysłem jest również przewietrzenie mieszkania, by pozbyć się ewentualnych nieprzyjemnych zapachów i wprowadzić do środka powiew świeżości.

Opracowanie: firma RuckZuck

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników. W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.

290425_300.jpg
290425_300.jpg

RuckZuck.biz sp. z o.o.
ul. Rymera 19
44-270 Rybnik
email: biuro@ruckzuck.pl

www.ruckzuck.pl

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!