×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Interaktywne okno na wirtualny świat w twoim domu

Interaktywne okno na wirtualny świat w twoim domu

Autor: Radosław Zieniewicz
Dodano: 26 cze 2017 22:49
Zaktualizowano: 28 cze 2017 13:51

Nowe interaktywne okno pozwalające na prezentację treści multimedialnych to rewolucja na światowym rynku stolarki okienno-drzwiowej. Firma Drutex stworzyła pierwsze inteligentne okno, które poza swoimi standardowymi funkcjami oferuje możliwość oglądania telewizji, korzystania z Internetu i pracy na panelu bezdotykowym. Swoim innowacyjnym rozwiązaniem Drutex wpisuje się w światowy trend rozwiązań z zakresu IoT (Internet of Things).

Innowacyjny produkt multimedialny składa się z interaktywnego okna oraz jednostki sterującej odpowiadającej za kontrolę i interakcję z użytkownikiem poprzez szereg interfejsów. Samą matrycę LCD zamknięto w szybie zespolonej, która chroni wyświetlacz przez wpływem czynników zewnętrznych.

Rozwiązanie zostało oparte o energooszczędny procesor w architekturze ARM, zawiera również interfejsy do komunikacji bezprzewodowej opartej o najnowsze standardy takie jak WIFI (802.11n), Bluetooth (4.1) oraz Bluetooth Low Energy.

Oglądaj filmy w oknie

Do okna można podłączyć pendrive lub dysk przenośny z danymi multimedialnymi, klawiaturę  oraz myszkę. Istnieje również opcja wykorzystania domowej sieci komputerowej celem podłączenia okna do Internetu, co stwarza zupełnie nowe możliwości funkcjonalne okna.

Od dziś oglądanie filmów z YouTube, galerii zdjęć czy przeglądanie informacji w popularnych kanałach internetowych podczas codziennych czynności takich jak gotowanie, przeglądanie maili, czy oglądanie ulubionych programów i seriali  na oknie, stało się rzeczywistością. Drutex stworzył okno, które zastępuje funkcje telewizji, tabletu czy narzędzia do pracy.

To również możliwość wykorzystania wirtualnych żaluzji czy markiz chroniących przed światłem i zaciemniających pomieszczenia dla jeszcze większego komfortu użytkowników.

Inteligentne okno w domu

SmartWindow Drutex-u doskonale wpisuje się w ideę inteligentnego budownictwa propagowaną na całym świecie. Rewolucyjne okno jest kompatybilne z innymi systemami i urządzeniami IoT w domu.

Drutex kilka miesięcy temu zaoferował klientom możliwość tworzenia inteligentnych systemów pozwalających na zdalne sterowanie stolarką. To był tylko pierwszy krok w kierunku innowacyjnych technologii Drutex.

Nowy produkt idealnie integruje się z dotychczas oferowanymi przez firmę elementami inteligentnego domu Tahoma czy Maco poprzez wsparcie dla panelu sterowania, który to wyświetlony jest wprost na oknie. Dzięki temu klient nie potrzebuje żadnych dodatkowych urządzeń, aby sterować swoim domem, co zapewnia pełną kontrolę dostępu i bezpieczeństwo dla całej rodziny. Takie rozwiązanie stwarza również lepsze możliwości zarządzania czasem i przestrzenią w domu.

SmartWindow by Drutex to krótko mówiąc rewolucja na światowym poziomie. Nad inteligentnym systemem pracowaliśmy intensywnie od wielu miesięcy. Nasi inżynierowie, dział B+R i technolodzy opracowali technologię, o której jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Zależało nam na stworzeniu produktu, który odpowiadałby potrzebom współczesnego Klienta, który w coraz większym stopniu korzysta z nowoczesnych narzędzi internetowych, jest mobilny i poszukuje rozwiązań prostych i wysoce funkcjonalnych. Nasze nowe okno oferuje szereg możliwości dla domu, pracy, biura. Nasze najnowsze rozwiązanie wpisuje się w światowe trendy, ale poszerza również ofertę inteligentnych rozwiązań dotychczas oferowanych klientom. A to dopiero początek tego, co przygotowaliśmy dla naszych Klientów. Kolejne innowacyjne systemy zaprezentujemy już wkrótce – mówi Leszek Gierszewski, prezes Drutex.

Inteligentne ogrzewanie w twoim domu!

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

Zobacz także