Najlepsze Domy
Inteligentne rozwiązania w domu

Inteligentne rozwiązania w domu

Ile razy po wyjściu z domu sprawdzamy, czy na pewno zamknęliśmy drzwi? Komu zdarzyło się zawrócić w pół drogi z powodu przeczucia lub wrażenia, że drzwi wejściowe są otwarte? Osoby, którym się to przytrafia, wiedzą też, jak trudno jest aktywnie uczestniczyć w ważnym zebraniu, podczas gdy myśli wciąż krążą wokół drzwi wejściowych. Otwartych? Zamkniętych?

Zdalne sterowanie drzwiami tarasowymi jest możliwe wówczas, gdy są one wyposażone w odpowiedni napęd (np. HS Master lub HS ePOWER) połączony z modułem sterującym GU Controller IO, a następnie z centralą zarządzającą TaHoma Premium. Korzystając z odpowiedniej aplikacji, możemy sprawdzić na urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu, czy drzwi tarasowe są otwarte, czy zamknięte – nawet będąc daleko poza domem – mówi Tomasz Bartol.

Jednak aby mieć pewność, że np. pupil właśnie domaga się wypuszczenia na dwór, trzeba mieć wgląd w to, co dzieje się w mieszkaniu. Tu pomocne będą kamery, najczęściej spięte z domowym systemem monitoringu.

Okna – czy ulewa nie zaleje parkietu w sypialni?

Zdarza się, że pogoda zaskakuje nas w ciągu dnia, a piękne słońce zamienia się w gwałtowną ulewę. Czy na pewno zamknęliśmy okno? A może woda właśnie wlewa się do mieszkania, niszcząc dębowy parkiet? Albo deszcz właśnie pada prosto na nową sofę? Takie pytania pojawiają się w myślach wielu osób, zwłaszcza, jeśli słoneczna pogoda znienacka zamieni się w gwałtowną burzę z piorunami
i rzęsistym deszczem.

Nowe technologie i tu przychodzą nam z pomocą, spędzając z głowy niepotrzebne troski. Czujka pogodowa to rozwiązanie praktyczne, które – odpowiednio zaprogramowane, pozwala nam nie zaprzątać sobie głowy tym, czy okna na pewno są zamknięte. Wystarczy wyznaczyć siłę wiatru
i intensywność opadów, przy których siłownik ma automatycznie, bez konieczności naszej interwencji, zamknąć okno, aby czuć się bezpiecznie. I pozbyć natrętnych myśli.

Czujka pogodowa umieszczana jest na dachu lub elewacji i połączona jest z modułem sterującym GU Controller IO oraz centralą sterującą TaHoma Premium, która z kolei steruje siłownikiem odpowiedzialnym za zamykanie okien. Całym tym systemem możemy też sterować za pomocą aplikacji i np. zamknąć takie uchylone okno nawet będąc w pracy, kiedy obawiamy się, że deszcz lub wiatr mogą wyrządzić szkody w mieszkaniu – mówi Tomasz Bartol. I dodaje: – Takie rozwiązanie jest szczególnie popularne w oknach trudno dostępnych, np. ulokowanych na wysokich klatkach schodowych, półpiętrach, gdzie okien nie można samodzielnie uchylić lub zamknąć.

Nowoczesne i inteligentne rozwiązania są coraz popularniejsze już nie tylko w ultranowoczesnych, inteligentnych domach i obiektach użyteczności publicznej. Powoli stają się naszą codziennością, zapewniając wygodę i poczucie bezpieczeństwa. Ta ostatnia funkcja ma istotne znaczenie także dla tych osób, którym trudno pozbyć się natrętnych myśli o tym, czy drzwi wejściowe, tarasowe lub okna są zamknięte, a dom bezpieczny. Nowoczesne systemy automatyki drzwiowej i okiennej stają się niezwodnym narzędziem kontroli. I pozwalają zarówno spać, jak i pracować bez niepotrzebnego stresu.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!