×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Innowacyjny wkład kominkowy

Innowacyjny wkład kominkowy

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 19 kwi 2016 09:41
Zaktualizowano: 19 kwi 2016 10:14

Nowoczesne wkłady kominkowe powinny, oprócz komfortu użytkowania i odpowiedniej mocy grzewczej, charakteryzować się działaniem przyjaznym dla środowiska.

Nowoczesne wkłady kominkowe powinny, oprócz komfortu użytkowania i odpowiedniej mocy grzewczej, charakteryzować się działaniem przyjaznym dla środowiska.

Podczas wyboru wkładu kominkowego należy wziąć pod uwagę nie tylko materiał wykonania i walory ozdobne, ale przede wszystkim parametry techniczne. Dzięki temu zapewnimy odpowiednie ogrzewanie pomieszczeń i komfort użytkowania. Ważne, by oprócz wysokiej wydajności grzewczej i funkcji dekoracyjnej, umożliwiał także w pełni ekologiczne spalanie drewna. Możliwości takie daje żeliwny wkład powietrzny Franek o zróżnicowanym zakresie mocy grzewczej – 12 kW, 14 KW.

Podstawowy element wkładu wykonany jest z wysokiej jakości szarego żeliwa. Materiał ten charakteryzuje się świetną akumulacją ciepła oraz łatwością obróbki wiórowej, co umożliwia tworzenie projektów o tradycyjnej, jak i bardzo nowoczesnej formie. Minimalna grubość ścianki wynosi 8 mm, co zapewnia jego solidność i odpowiednią trwałość. Również szyba dekoracyjna, malowana metodą sitodruku, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia oraz odpornością na temperaturę nawet 800 stopni C. Zarówno jej szerokość, jak i opływowy kształt frontu umożliwiają swobodne podziwianie palącego się drewna. Specjalny sposób rozmieszczenia radiatorów zapewnia zwiększenie powierzchni wkładu, dzięki czemu ciepło zwracane do otoczenia może być równomiernie rozprowadzone.

Wkład posiada potrójny system dopowietrzania komory spalania. Opiera się on na pracy regulatorów powietrza pierwotnego i wtórnego. Poprzez ergonomicznie zaprojektowaną, drugą tylną ścianę i umiejscowienie dolotu pod spodem wkładu, powietrze z zewnątrz trafia zarówno pod ruszt, jak i do komory paleniska. Dopowietrzanie komory spalania można jednak swobodnie regulować, ponieważ nie jest ono zależne od żadnego z trzech systemów. W tylnej ścianie odbywa się również dopalanie spalin, co podnosi sprawność wkładu i znacznie ogranicza emisję szkodliwych substancji do środowiska. Franek posiada także system napowietrzania szyby, ułatwiający utrzymanie jej czystości.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także