Najlepsze Domy
Forum Dobrego Designu: oto młode twarze polskiego wzornictwa

Forum Dobrego Designu: oto młode twarze polskiego wzornictwa

Są zdolni, kreatywni, pełni nowych pomysłów. Pomimo młodego wieku już osiągnęli wiele - zbierają laury w polskich i międzynarodowych konkursach, projektują przedmioty, wystawy, przestrzeń publiczną, edukują i pomagają innym. Poznajcie młodych projektantów, którzy w trakcie tegorocznego Forum Dobrego designu opowiedzą o swojej pracy i wyjątkowych projektach.

5 grudnia 2019 roku w Centrum Praskim Koneser na jednej ze scen Forum Dobrego Designu wystąpią młodzi polscy projektanci. W bloku tematycznym "Young Power – młodzi, polscy projektanci o sztuce projektowania w cyfrowej erze" posłuchać będzie można sześciu zdolnych przedstawicieli młodego oblicza polskiego projektowania. Będą wśród nich:

Jędrzej Fiett, projektant mebli biodegradowalnych z surowców odnawialnych „Bez śladu”:

Ukończył studia licencjackie na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, obecnie kontynuuje studia magisterskie. Zajmuje się projektowaniem produktu i projektowaniem wzorniczym. Współpracował ze "Studio Robot" – współautor projektów wystaw: Łączność, Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa (2016); Podróż do Edo, Muzeum Narodowego w Warszawie (2017); Odkryte – zakryte. Mężczyzna i kobieta w tradycyjnych społecznościach muzułmańskich, Muzeum Azji i Pacyfiku, Warszawa (2017). Zajął trzecie miejsca w międzynarodowym konkursie projektowym organizowanym przez firmę Samsonite (2017). Jego projekt mebli biodegradowalnych "Bez śladu" odpowiada na problem współczesnego modelu konsumpcji, w którym życie przedmiotu jest często krótkie, a wiele dóbr - marnotrawionych. W 2018 roku można było go zobaczyć na wystawie najlepszych projektów dyplomowych ASP.

Joanna Jurga, właścicielka marki Nurn, projektantka urny biodegradowalnej Kami:

Projektantka produktu oraz przestrzeni, badaczka, innowatorka i wykładowczyni. Specjalistka projektowania dedykowanemu poczuciu bezpieczeństwa w przestrzeni. Nomadka chętnie poruszająca w swojej pracy problemy społeczne oraz zagadnienia z zakresu designu spekulatywnego. Pasjonatka kosmosu, kuchni roślinnej oraz motoryzacji. Jej prace były pokazywane na wystawach w Polsce i zagranicą (np. Łódź Design Festival, Dutch Design Festival). Współpracowała z Infuture hatalska foresight institute oraz z Instytutem Kontekstów Pracy. Jest również finalistką takich konkursów jak: MakeMe, Young Polish Designer, Innovation Ad czy Jutronauci. Obecnie Joanna Jurga pracuje nad doktoratem, w którym zajmuje się tematem poczucia bezpieczeństwa w przestrzeni, budowanego za pomocą doświadczeń zmysłowych. Współpracuje przy tym z polskim habitatem Lunares - symulowaną bazą kosmiczną. W ubiegłym roku została komandorem 9 Misji L/E/A/R/N. Prowadziła także czteroczęściowy eksperyment UN/SAFE dotyczący poczucia bezpieczeństwa w izolacji. W trakcie FDD 2019 opowie o swoim projekcie Kami czyli biodegradowalnych urn do pochówku na morzu.

Jan Garstka, Spółdzielnia Pracy Projektantów „TAKŁADNIE”:

Studiował na wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i Wzornictwie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Hochschule Für Gestaltung Schwäbisch Gmünd. Zajmuje się badaniem korespondencji nauki i sztuki ze szczególnym uwzględnieniem społecznego oddziaływania działalności naukowej i projektowej. Związany z dziedziną neuroestetyki, a w pracy dyplomowej opracował systemy projektowania przestrzeni publicznej dla osób z zaburzeniami widzenia kolorów. Prezes Spółdzielni Projektantów TAKŁADNIE zaangażowanej w rynek produkcyjny, artystyczny oraz marketingowy. Pozostaje w kontakcie ze swoim środowiskiem jako uczestnik wielu projektów z czołowymi markami polskimi, instytucjami kultury oraz nagrodzonymi artystami. Wraz z firmą Politura uzyskał nagrodę “Must Have” za implementację krzesła “Lotos” Romualda Ferensa. Jego projekty były pokazywane na targach designu w tym Dutch Design Week w 2019 roku.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!