Najlepsze Domy
Energia ze słońca w energooszczednym domu

Energia ze słońca w energooszczednym domu

Energia, którą słońce dostarcza ziemi w ciągu 1 dnia, wystarczyłaby na pokrycie zapotrzebowania energetycznego ludzkości przez 180 lat. Część tej energii można z łatwością wykorzystać w domu – wystarczy zainstalować ogniwa fotowoltaiczne, które są niewyczerpalnym i bezpłatnym źródłem energii elektrycznej potrzebnej m.in. do zasilania sprzętów AGD, ogrzania mieszkania czy podgrzania wody. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę.

Instalacja fotowoltaiczna wytwarza ekologiczny prąd elektryczny z odnawialnej w 100% energii słonecznej. Jest to rozwiązanie nie tylko korzystne dla środowiska naturalnego, lecz także dla właścicieli domów, którzy mogą znacznie ograniczyć wydatki na energię, stać się niezależni od dostawców, a w efekcie stworzyć dom niskoenergetyczny. 

Jak to wygląda w praktyce?

Struktura ogniwa fotowoltaicznego to dwie warstwy krzemu z różnymi domieszkami, między którymi znajduje się warstwa graniczna. W górnej warstwie zwróconej w stronę słońca znajduje się nadmiar elektronów, w dolnej ich niedobór – w efekcie w warstwie granicznej powstaje pole elektryczne rozdzielające oba obszary naładowania.

Moduły fotowoltaiczne wysokiej jakości generują stałą ilość energii elektrycznej, nawet w pochmurne dni. W ofercie Vaillant dostępne są trzy linie produktów auroPower, które spełniają najważniejsze wymagania dobrej fotowoltaiki – są trwałe, harmonijnie wpasowują się w każdy dach, można je łatwo zainstalować oraz gwarantują wysoką sprawność. 

Większa niezależność i niższe koszty

W przypadku nowego budownictwa instalację fotowoltaiczną warto połączyć z pompą ciepła. System złożony z pompy ciepła, systemu wentylacji, instalacji fotowoltaicznej pozwala szczególnie skutecznie oszczędzać zasoby naturalne oraz spełnia wymagania dla domu niskoenergetycznego.

Przykład instalacji systemowej od marki Vaillant: wentylacja pomieszczeń mieszkalnych z odzyskiem ciepła recoVair, pompa ciepła powietrze-woda aroTherm Split z centralą grzewczą uniTower do ogrzewania i ciepłej wody, auroPower VPV P 295. Wykorzystanie powyższej konfiguracji pozwala zredukować koszty zapotrzebowania energetycznego niemal do zera.

Czytaj także: Termoizolacja sposobem na... upał

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!