REKLAMA
Najlepsze Domy
"Elektryczny" sposób na brudne podłogi

"Elektryczny" sposób na brudne podłogi

Z badania internetowego zrealizowanego na próbie 1000 respondentów, dotyczącego zwyczajów sprzątania na świecie, zleconego przez firmę Kärcher wynika, że blisko 90% Polaków uważa czysty dom za cenioną wartość, poświęcając na czyszczenie średnio 3 godziny 25 minut. Jak radzą sobie Polacy z czynnością mycia podłóg i czego nie lubią?

Na pytanie jakich sprzętów i pomocy najczęściej używasz do mycia i czyszczenia podłóg (kamienne posadzki, płytki ceramiczne, posadzki typu PVC, linoleum, podłogi korkowe i drewniane, laminowane panele)?, najwięcej bo aż 56% polskich gospodarstw korzysta z odkurzacza,  42% z mopa z systemem wyżymania i 42% z mopa bez systemu wyżymania (do wyciskania ręcznego), 30% ze zwykłych szmat i 23% z ręczników papierowych.

Z kolei na pytanie, czego najbardziej nie lubisz w myciu i czyszczeniu podłóg, 28% Polaków wskazała niedomytych podłóg czy pozostawionych śladów i smug, 19% – pracochłonnego i długiego procesu czyszczenia: tj. najpierw odkurzania a potem mycia z użyciem środka czyszczącego, 14% – wyżymania mopa, 12 % – czyszczenia sprzętu po myciu.

Mopy elektryczne!

Szukając remedium na nielubianą czynność jaką jest mycie podłóg. Na rynku dostępne są nowe urządzenia, które łączą w sobie funkcje zbierania zanieczyszczeń, mycia podłogi i osuszania jej.

Mop elektryczny FC 5 to urządzenie, które kładzie raz na zawsze kres wszystkim z wymienionych w badaniu problemom z myciem podłogi. Urządzenie to dzięki szybko obracającym się padom walcowym, które są na bieżąco zwilżane roztworem środka czyszczącego nie tylko myje i osusza podłogę, ale także wstępnie usuwa z niej suche zabrudzenia. FC 5 zapewnia wysoki poziom higieny i pełną gotowość do pracy dzięki systemowi samooczyszczania padu walcowego.

A to oznacza jedno: koniec z wysiłkiem fizycznym przy wyciskaniu mopa i bezpośrednim kontaktem z brudem. Mop elektryczny FC 5 to także oszczędność wody. Urządzenie zużywa jej o 85% mniej niż gdy korzystamy z tradycyjnego mopa, czy ścierki. 

Dzięki swej pionowej budowie urządzenie jest łatwe w przechowywaniu oraz stylowe. Ruchoma głowica czyszcząca zapewnia dotarcie w najgłębsze zakamarki, pod meble etc. Urządzenie jest idealne do utrzymania w czystości różnorodnych pokryć podłogowych: kamienne posadzki, płytki ceramiczne, elastyczne posadzki typu vinyl, PVC, linoleum, parkiet, podłogi korkowe i drewniane, laminowane panele podłogowe.

Sprawdzi się więc w całym domu. Po pracy mopem elektrycznym FC 5 podłoga jest sucha już w niecałe dwie minuty. Pady urządzenia są bardzo proste w czyszczeniu. Można je bezpiecznie prać w pralce w temp. 60 stopni.

Pełną parą! Parownice

Z pomocą parownicy wyczyścisz wszelkiego rodzaju wodoodporne powierzchnie spotykane w mieszkaniu bądź domu takie jak: armatura kuchenna i łazienkowa, okapy, płytki, wanny, zlewy, umywalki, płyty indukcyjne czy kuchenki gazowe a przede wszystkim podłogi.

Wszelkie pokrycia podłogowe takiej jak: linoleum, PCV, czy płytki doskonale można wyczyścić za pomocą parownicy. Nadaje się ona też do czyszczenia parkietu czy paneli, jednak z zachowaniem ostrożności. Trzeba uważać by nadmiernie nie moczyć tych powierzchni.

Technologia czyszczenia parowego ma liczne zalety. Po pierwsze jest w pełni ekologiczne i odbywa się bez użycia środków chemicznych. Po drugie wg. badań naukowych zleconych przez firmę Kärcher, Instytutowi Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn parownice są skuteczne w usuwaniu bakterii najczęściej spotykanych w domu, czyli  gronkowca złocistego i kałowych bakterii paciorkowca jelitowego. Skuteczność parownicy oceniono w tym badaniu na 99,99%.  Jak działa parownica i dlaczego jest tak skuteczna?

Cząsteczki pary wodnej wślizgują się pomiędzy brud a czyszczoną powierzchnie skutecznie go odspajając. Para opuszczająca dyszę ma temperaturę około 100ºC. Brud nagrzewa się szybciej niż powierzchnia, do której przylega.

Ta różnica temperatur sprawia, że cząsteczki brudu rozszerzają się mocniej niż powierzchnia, a to powoduje niemal samoczynne odspajanie się brudu. Firma Kärcher oferuje szeroki wybór tych urządzeń, od kompaktowej parownicy SC 1 przez wyższe modele aż do SC 4 i SC 5, które można także wykorzystać na przykład do prasowania po doposażeniu w żelazko parowe. 

Ile kosztuje ogrzewanie w domu pasywnym? Zdziwisz się jak mało!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!