Najlepsze Domy
Ekspert podpowiada, czym powinien wyróżniać się nowoczesny grzejnik

Ekspert podpowiada, czym powinien wyróżniać się nowoczesny grzejnik

Nowoczesne urządzenia grzewcze powinny wykraczać poza zwykłe dostarczanie ciepła. Fot. Zehnder Polska
Nowoczesne urządzenia grzewcze powinny wykraczać poza zwykłe dostarczanie ciepła. Fot. Zehnder Polska
Magdalena Pięcińska, Specjalista ds. Technicznych z Zehnder Polska podkreśla, że nowoczesne urządzenia grzewcze powinny wykraczać poza zwykłe dostarczanie ciepła. Oczywiście komfort cieplny jest kluczowy, ale użytkownicy wymagają obecnie znacznie więcej. Warto prześledzić dostępne możliwości na konkretnych modelach.

Grzejnik Zehnder Roda Compact to składnik segmentu tzw. ścian grzewczych. Ich panelowa konstrukcja charakteryzuje się nowoczesnym, dopracowanym wyglądem. Co ważne rozstaw paneli warunkuje wysoką wydajność przy zachowaniu płaskiego frontu. Z kolei Zehnder Zenia to wielofunkcyjne urządzenie grzewcze - podgrzewacz i suszarka do ręczników, grzejnik na podczerwień oraz termowentylator w jednym. Elegancka, szklana powierzchnia grzewcza na podczerwień, w kolorze gustownej bieli lub czerni, generuje przyjemne ciepło. Można za nią dyskretnie ukryć, a także nagrzać lub wysuszyć większe ręczniki kąpielowe.

Równolegle zostanie zredukowany rozwój bakterii na wilgotnych ręcznikach. Zehnder Kazeane stanowi przykład, że nawet typ grzejnika „drabinkowego” może cieszyć oko nowoczesnym designem. Tworzy go swego rodzaju wstęga owijająca grzejnik łazienkowy. Jest to owoc prac projektowych mediolańskiego studio King & Miranda Design, a inspiracją dla ukośnie rozmieszczonych paneli były wielopoziomowe obiekty architektoniczne.

Zehnder Zeno Wing stawia na użyteczność. Posiada dodatkowe półeczki, które przejmują częściowo rolę suszarki na ubrania. Nośność wieszaka to nawet 4 kg. Już na kilku przykładach widać więc, że w przypadku grzejników użytkownicy mają naprawdę wiele możliwości wyboru. Każdy odnajdzie cechę, użyteczność, która, oprócz komfortu cieplnego, jest dla niego istotna.

Czytaj także: Zalety rozwiązań "smart"

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!

REKLAMA