Najlepsze Domy
Dyskretny odpływ w nowoczesnej, minimalistycznej łazience

Dyskretny odpływ w nowoczesnej, minimalistycznej łazience

Fot. TECE
Fot. TECE
Minimalistyczne wnętrza potrzebują specjalnych, dyskretnych rozwiązań. Dzięki nim pomieszczenie nie traci na funkcjonalności, zyskując przestrzeń, tak pożądaną w tego rodzaju stylizacji. Oto jakie rozwiązanie dobrze sprawdzi się w minimalistycznej łazience.

Minimalizm na dobre zadomowił się we wnętrzach, wywierając ogromny wpływ także na sposób aranżacji łazienek. Jego przejawem są nie tylko naturalne i stonowane barwy płytek czy proste formy ceramiki sanitarnej, ale przede wszystkim to, jak aktualnie prezentują się strefy prysznicowe. Nie znajdziemy tu zabudowanych kabin, ani wysokich brodzików. Są za to rozwiązania, które gwarantując pełnię funkcjonalności, stają się niemal niewidoczne dla oka.

Ukryte w kamieniu

Nowoczesne łazienki coraz częściej przypominają salony spa – z wydzieloną strefą prysznicową i kabiną typu walk-in. Do wykończenia posadzek stosuje się już nie tylko tradycyjne płytki, ale także naturalne materiały, takie jak kamień. Taka sytuacja projektowa wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, które pozwolą na skuteczne odprowadzenie wody prysznicowej i ukrycie odpływu.

Czytaj także: Kabina prysznicowa może być ozdobą łazienki. 

 

Odpowiedzią jest TECEdrainline do kamienia naturalnego. To system modułowy, który składa się z rynny z kołnierzem izolacyjnym i taśmą uszczelniającą Seal System oraz rusztu wypełniającego ze stali nierdzewnej. Uzupełnieniem jest szeroka oferta kolan odpływowych oraz akcesoriów montażowych. Dzięki zlicowaniu powierzchni posadzki z rynną, w kamieniu widoczna pozostaje jedynie wąska szczelina. Takie rozwiązanie pozwala także na utrzymanie jednego poziomu podłogi we wszystkich strefach użytkowych łazienki.

Ceramiczne wyklejanki

W sytuacji, gdy materiałem stosowanym do wykończenia posadzki są płytki ceramiczne, warto sięgnąć po ruszty typu „plate”. Służą one do wklejania odpowiednio przyciętego wcześniej materiału, dzięki czemu odpływ może być ukryty pod warstwą płytek. Takie rozwiązanie pozwala tworzyć estetyczną, minimalistyczną i pozbawioną progów przestrzeń prysznicową. Ruszty „plate” występują w wersji prostej i kątowej oraz wchodzą w skład kompletnego systemu odwodnień liniowych. W przypadku rozwiązań TECEdrainline bezspoinowy korpus rynny wykonany jest ze stali nierdzewnej i zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić użytkownikowi jego łatwe czyszczenie. Bezpieczeństwo użytkowania instalacji gwarantuje Seal System, certyfikowany przez niezależny niemiecki instytut badawczy. Z kolei wykorzystanie dwustopniowego syfonu z membraną zapobiega parowaniu wody, a także stanowi zaporę dla piany, nieprzyjemnych zapachów oraz insektów.

W centralnym punkcie

Nasadki do kamienia naturalnego, płytek o niestandardowej grubości oraz typu „plate” znajdziemy także w systemach odwodnienia punktowego. TECEdrainpoint S to proste i bezpieczne rozwiązania, które pozwalają na dyskretny odpływ bez widocznych elementów instalacyjnych.

Odwodnienie punktowe może być wykorzystywane zarówno w łazienkach, jak i w pomieszczeniach gospodarczych. W końcu każde pomieszczenie zasługuje na stylowe odwodnienie.

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!